Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Sí szerviz és sí kölcsönző topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2016.02.14. 12:40
"tudomàsom szerint a talp főképp akkor bolyhosodik(ami a kèpen is látható),amikor a csúszás irányában ellentètesen csiszoljàk,ez erősen befolyásolja a csúszási sebességet.
"
Nem jól tudod
Előzmény: (Zagyi 187584)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2016.02.14. 12:40
" Ez nem okozhatta a lécek balra történő kanyarodási hajlamát?"

Nem
Előzmény: (PZRav4 187580)
Zagyi
45 élménybeszámolót írt
45
8 éve tag
2016.02.13. 20:19
Az észrevétel jó.Szerintem a talp hossztengelyére történő ferde csiszolás is okozhatott részleges kanyarodási problémát.És még valami:tudomàsom szerint a talp főképp akkor bolyhosodik(ami a kèpen is látható),amikor a csúszás irányában ellentètesen csiszoljàk,ez erősen befolyásolja a csúszási sebességet.
Előzmény: (PZRav4 187580)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
PZRav4
5 élménybeszámolót írt
5
14 éve tag
2016.02.13. 19:08
Köszönöm az eddigi tanácsokat és infókat. Ha jól értem véleményetek szerint kantni élezési problémára gyanakodtok. Értem, hogy ez okozhat kanyarodási nehézséget, ill. bizonytalan futást, amit leírtam és tapasztaltam. De úgy gondolom a teli talpon történő lassú siklásnál az egyértelmű balra kanyarodási hajlamot valamilyen talp csiszolási hiba okozhatta. Az első fényképen látható, hogy a bal oldali lécnél a mély csiszolási nyomok (szalagos csiszoló?) nem a léc hosszanti tengelyével párhuzamosan futnak, hanem azzal szöget zárnak be. Ez nem okozhatta a lécek balra történő kanyarodási hajlamát?
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.