Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síléc élezés topikból

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2016.03.02. 11:40
A gép jó
A gép nem rossz

A részemről kihoztam a témából amit lehetett.

Köszönöm a figyelmet
Előzmény: (Kálmi 188192)
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2016.03.02. 11:28
Kedves AAron!

Mindjárt megyek dolgozni, csinálok egy kis videót a géppel az élezésről. Remélem bizalmat ébreszt Benned a gépek iránt. Egyébként minimális az a kantnikopás amit produkál egy élezés során.
Előzmény: (AAron 188191)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2016.03.02. 09:24
Príma kis gép, az látszik

Azt honnan "tudja" a gép, hogy a léc mely részén mennyire kell élezni?
Nekem jelölt a jobb oldali és bal oldali léc, oldalanként másképp kopik a kantni. Ezért jelölt, hogy cserélgethessem, próbálom egyformán koptatni.

Élezésnél jobb-bal oldali léc, jobb-bal oldali kantnijai nem egyformán kopnak, arról nem is beszélve, hogy a kopás a két kötés közt jobban érezhető, mint mondjuk a kanál résznél.

Arra akarok kilyukadni, hogy kézi szerszámmal jobban érezhető, hogy a léc teljes hosszában mennyi élt kell elvenni, ezt a gép nem hiszem, hogy tudja.

A gép - segíts kérlek, ha butaságot írok - egy beállított érték szerint élezi végig a kantnit a léc teljes hosszában. Nyilván patent élt csinál.

Üdvözlettel
Előzmény: (Kálmi 188173)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2016.03.01. 20:05
A videón látható gép tud talp felől élezni a kívánt szögben (1- foktól 2 fokig 0,5 lépésben). Ott vesz el, ahol a szabályozó nyomás (1- től 3,5 bar-ig) és a kantni hibái kívánják. A nyomás értékét szabadon változtathatod. Nem kívánlak lebeszélni a kézi élezésről, de hidd el nagyon figyelünk a jó élre, ha kell nem csak egyszer engedjük át a gépen. Mielőtt kérdeznéd: nem vesz le sokat a kantniból. Láttam már kézi élezőből kígyóként tekeredő forgácsot, ezért tudom miről beszélek.
Még egyszer jó havat, sok sínapot kívánok: Korda Kálmán
Előzmény: (AAron 188147)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2016.03.01. 09:30
Kedves Kálmi!

Az alábbi hozzászólásodnak nem tudom, hogy mi köze van annak, hogy magamon és Édesapámon kívül másnak nem szívesen (tehát nem) adom a kezébe a léceimet...
Ez valami hiba vagy megvetendő dolog?

A linekelt videón látott gépre sem raknám.
A gép tudja, hogy honnan mennyi anyagot kell elvenni?
A gép tud talp felől is biztonsággal élezni?
Szerintem sem.

Én a kézzel tudom szabályozni, hogy hol és mennyi anyagot akarok elvenni a kantniból, tudom talp felől is élezni kézi szerszámmal.
Én saját cuccaimat élezem (esetleg barátokét), te ipari mennyiségben szervizelsz.

Te géppel élezel, én kézi eszközökkel.
Én a legszükségesebb esetben csiszoltatom talp felől, Te minden esetben gépre rakod a léceket.
Én sok időt el "pepecselek", ha kell, Te pörgeted a munkát

A leírtakat annak tudom be, hogy nem ismered a kézi eszközökkel végzett munka előnyeit.

Eredményes munkát kívánva

Tisztelettel
Előzmény: (Kálmi 188142)
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2016.03.01. 08:57
Tisztelt AAron!

A leírtakat annak tudom be, hogy nem ismered a Wintersteiger gépeket.
Az alábbi rövid video megmutatja, hogy az élezés során a kezelő keze nem befolyásolja a szögek alakulását. A pneumatikus fogókar úgy záródik a lécre, illetve a boardra, hogy nem tudod változtatni a szögbeállításokat.

Tisztelettel és jó havat kívánva Neked: Korda Kálmán
Előzmény: (AAron 188121)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.02.29. 22:41
Én nem látom a mosolyt a hozzászólásodban, igaz lehet, hogy ott volt az arcodon, amikor írtad, de ez nem látszik sajnos. :-)

Köszönöm szépen a felajánlást, és kérlek ne érts félre, de én nem élnék vele. Nem kockáztatok, mert elég nehéz a kantnihoz hozzáragasztani. :-)

Lehet, hogy nem értek hozzá annyira, de karbantartásként újabban magamnak élezek, kézzel. Pontosan ott és annyit veszek el a kantniból, amennyit kell. Egyelőre úgy tűnik, bevált a dolog.
Előzmény: (Kálmi 188119)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2016.02.29. 22:07
Köszönöm a szíves felajánlást, saját magamon kívül még Édesapám az akinek a kezei közé engedem a léceimet :)

gyakorlósszervizeskéntkisfogalmammal

ui.: köves géppel még magamnak sem

Tengermély tisztelettel
Előzmény: (Kálmi 188119)
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2016.02.29. 21:54
Nem gondolnam, h pontosabb.
A gepi koves es a kezi szogtartos ugyan azt igenyli: jo kezet!
Az a kis gep sem pontos ha mondjuk az alabbi filmben szereplo uriember kezeben van. :) (en is magam gondoskodom a leceimrol)
Előzmény: (Kálmi 188119)
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2016.02.29. 21:50
Ott van a mosoly. Gyakorló síszervizesként egy kis fogalmam van a sílécek és snowboardok javításáról, felkészítéséről. Nagyon szívesen megjavítom a léceiteket amúgy bizonyításként.
Előzmény: (Lackó 188116)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.02.29. 21:23
Vigyázz, lemaradt egy "szmájli" a végéről!
Így még a végén valaki komolyan veszi... ;-)
Előzmény: (Kálmi 188100)
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2016.02.29. 18:11
Hiába no. A jó kis Wintersteiger köves gépi élezőnek nincsen párja széles e kerek világon. Azzal meg kell csinálni a pontos fokokat, majd utána - ha nagyon igényes vagy - gyémánttal le kell finomítani. Egyébként csak annyit a gépi és kézi élezés között a pontosság a nagy különbség (a gépi javára).
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.