Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Hochkar topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2016.03.07. 10:55
Hochkar-on biztos sokan leszünk magyarok. Nem tudom, miért féltek ettől. A Kreischbergen sem láttam, hogy a magyar síelők rosszabbul viselkedtek volna, mint az osztrákok.

Az nagyon nem jó, ha síelés közben féltek. Szerintem épp a szabad siklás élvezéséről kell, hogy szóljon.

Ehhez szakértő oktató közreműködését javaslom igénybe venni. 1-2 nap is már sokat lendíthet.

Ha megnézitek az info oldalt, van ugyan pár kék pálya (ld RM felsorolása) de a többség piros. Széles kék pályákban Kreischberg sokkal jobb.
Előzmény: (tibma 188406)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2016.03.07. 10:49
Köszi!!! Főleg a gyorsaságot!

Igen, én nem fogalmaztam teljesen pontosan... Annyira vagyunk kezdők, hogy az utóbbi 2-3 évben 1-1 hetet síelgettünk a szezonban. A csajok inkább félelemmel mint tudással megáldva :)
A hosszú hétvégére keresünk olyan helyet, ahol nem hemzseg a magyar síelő, és a képességeinknek is megfelel na meg lehetőleg nem messze Bp-től.
Ha esetleg ilyen helyet is tudsz ajánlani, akkor azt is megköszönöm :)
Előzmény: (RM 188403)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2016.03.07. 10:42
Mennyire kezdő?

Teljesen kezdőnek:
A Joschi körbár fölött vannak varázsszőnyegek. Egyik ingyenesen is használható. A hosszabbra már kell bérlet.
Joschi körbár alatt a nagy parkolóban érdemes megállni.

Már hóekézgetőnek:
- 2-es pályán szoktak gyakorolni, ott elég sokan szoktak lenni, ez egy nem túl hosszú pálya 4-es ülős lifttel.
- 1-es egy hosszú kék pálya, de elején és végén van egy letörés, ami a kezdőket zavarhatja.
- Lehet hosszan csúszni az 1-3-5 kombináción. A 3-as igazából egy síút. Így az 1-es alján lévő buckás részt ki lehet kerülni.
Érdemes felvinni már hóekéző kezdőt a felső parkolóba. Mert "lentről" feljutni macerás lesz neki. Piros 4-es vagy piros 6-os alja gondot okozhat.
(Ilyen sítudással szerintem a lackenhofi 8-as pálya jóbb, ha jó rajta a hó. Egy bérlettel sízhető mindkét terep.)
Előzmény: (tibma 188400)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2016.03.07. 09:23
Sziasztok!
Kezdőnek mennyire ajánlanátok ezt a pályát?
Köszi
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.