Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik a legszuperebb hely a franciáknál? topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2016.11.09. 20:46
Sajnos vagy nem, de az utóbbi években nekünk háttérbe szorultak az 1 hetes utak és emiatt Franciaország is. Pedig hatalmas élmény a tér és szabadság érzése, amit ott éreztem először, és nem kevés nosztalgiát is érzek iránta. Messze van, nem lehet csak úgy kiugrani, ha leesik a nagy hó. Mégis, az utolsó 3 alkalom nekem így történt, 1 nappal előtte döntöttem és beugrottam valaki megüresedett helyére a nagy hó miatt. Ebből 2x Puy St. Vincent volt. Nem véletlenül.

Ezeken a helyeken jártam, szubjektív benyomások következnek, de csakis freeride szempontból.

La Grave (1 nap). Az etalon. A hangulata magával ragadó. Nehéz terep és veszélyes. Puy-ból ugrottunk át 1 napra, a bérlet ide is érvényes volt. Emiatt nem kell Les 2 Alpe-ba menni.

Les 2 Alpes (1 hét). Nem tetszett. Kopár. Nincs erdő, az egyik oldala lanka, a másikon pedig nincs hova letérni, mert vagy pálya van vagy sziklafal.

Alpe d'Huez (1 nap). Egy nagy pusztaság és rengeteg pálya. Nem találtam freeride lehetőségeket.

Nagy helyek = nagy tömeg, emiatt esélytelen a szűzhó. Emiatt nekem a kisebb helyek jöttek be jobban.

Puy St. Vincent (3 x 1 hét). A nagy kedvenc. Nagy szintkülönbség, és van egy másik oldala is, ami igényes terep és oda kevesebben mennek át, mert hosszú a visszaút. Ezért sokáig kitart a szűzhó. Az erdő szuper, a Col du Bal viszont nem nagy durranás (Puy topikjában írtam egy részletes beszámolót és vannak róla videók is.)

Risoul-Vars (3 x 1 hét). Ez is egy nyugodtabb hely, januárban elkerülik a tömegek. Nagy távolságokat lehet becsúszni, a terep kevésbé igényes, nagyon szétszabdalt, sok a rövid szakasz. Emiatt inkább csak átlagos.

Les Orres (1 hét). Nagyon régen volt, kevés erdővel, semmi extra.

Isola2000 (1 hét). Kifogtunk egy hószegény telet, emiatt csak az egyik fele volt használható. Kis szintkülönbség, szétszabdalt, letérni nem nagyon tudtunk. Ha jó hó lett volna, akkor az erdő tetszett volna, de nekünk szét volt már járva.

Még lenne pár hely a felsoroltak közül, ahova szívesen elmennék, a kisebbek. Ami nem olyan felkapott, és főleg családok, diákok, külföldiek látogatják, abban több a fantázia, mert ahol sok a francia, ott a szűzhónak első nap 11-órára már vége van.
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2016.11.09. 17:02
Szia

bár én nagyrészt pályasízek, azért nyitott szemmel járok :)
Les2Alpes ilyen szempontból korrektnek tűnik, főleg a La Grave "kitérő" miatt. Ahogy hallani, lehet, hogy hamarosan átalakul, szóval érdemes sietni aki a jelenlegi formában ki akarja próbálni. Vezető ajánlott

A lentiek közül még Paradiskiben emlékszem komolyabb parkra, de majd jönnek a szakemberek és megmondják a tutit. Lehet, hogy tévedek, szerencsére sok az emlék, ami összemosódhat :)

Tavaly Serre Chevalier terepen voltunk, ott elég sok hegyoldalt láttam ahol szintén meg lehet indulni nagy hó esetén
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2016.11.09. 14:22
Sziasztok!

A javaslatotokat szeretném kérni, hogy melyik síterepet a legérdemesebb meglátogatni Franciaországban?

Eddig csak Risoul, Puy St. Vincent és Les Sybellesben jártunk. Ezeket így értékeltük többed magunkkal:
- legjobb freeride: Les Sybelles
- legjobb park: Puy St. Vincent
- legjobb pálya: Les Sybelles

Helyszín választásnál nagyjából ez is a preferencia sorrendünk, legjobban freeride-ra mennénk és ha nincs hó vagy ökörködni akarunk akkor parkba.

Tudnátok ennek megfelelően valamit ajánlani az alábbiak közül?

- La Norma
- Les Sybelles
- Paradiski
- Val Cenis
- Valloire-Galibier
- Alpe d'Huez
- Chamrousse
- Les 2 Alpes
- Les 7 Laux
- Pra Loup/Val d'Allos
- Foret Blanche (Risoul - Vars)
- Isola2000
- Puy St. Vincent
- Serre Chevalier
- Via Lattea/Montgenévre

Nagyon köszi a segítséget!

let it snow! :)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.