Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Snowboard topikból

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2017.01.22. 21:14
Nem azért vettem :) Nekem inkább hátrány.
Eddig (22 év!) csak aluvázas kötéseim voltak. Mindegyik többet hajlott, mint ez. Az alu még nem elég, ha nincsenek benne merevítések. Amikor pedig a Ride átállt a mini tárcsára, akkor mondtam azt, hogy na elég volt (voltak más hibái is) és keresek helyette valami mást. Ez lett az.
De nem minden az alaplemez. A szűk illesztés a bakancs és a kötés között és az egyedi tervezésű pánt (lásd Mountain) miatt még szorosabb az érzés de úgy, hogy nem kell nagy erővel meghúzni.
Nehéz felvenni és sokat kell takarítani ha belemegy a hó. Nincs hátsó hídja, amit meg lehet fogni mászáskor.
Ezek a kompromisszumok. De csúszás közben eddig ez a legjobb, amiket próbáltam. Valamit valamiért.
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2017.01.22. 20:59
Alapvetés volt nálam, hogy időspórolás miatt vesznek az emberek gyorskötőst. :)
Egyébként a nincs semmi holtjáték alatt mit értesz? Egy aluvázas racsnis kötéssel ez nem érhető el, vagy pont azért jó, mert ugyanaz az érzet hozható más módon is?
Előzmény: (golo 193100)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2017.01.22. 20:39
Azt sehol sem írtam, hogy időt spórolnék vele. :) Egyedül sík pályán kényelmesebb, minden más esetben (pl. meredek, jeges, vagy mélyhó) macerás, sőt néha szívás. De ez nekem soha nem is volt szempont, mert a becsatolás módja nem érdekel. Sokkal fontosabb, hogy amikor már a lábamon van, akkor olyan érzés, mintha egybenőtt volna a lábam a lappal, mert nincs semmi holtjátéka :)
Ja, és nem ugyanarról a kötésről beszéltünk. Ezen erősebbek a pántok, a Mountain-é a legjobb, így azokat nem kell erőből meghúznom, hogy jól tartson.
A módszerem: lazábbra állítva belelépek, majd 1 fognyit húzok a racsnin. Vagy éppen lazítok, ha túl szoros.
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2017.01.22. 19:54
Nekem némileg más a véleményem, mint golo-nak, én egy hét után adtam el az SP core sLab kötésemet. A legnagyobb problémám az volt vele, hogy a hagyományos racsnis kötésnél megszokott, stabilan befogott érzet csak akkor érhető el, ha a pántokat úgy állítod be, hogy épphogy még lepattintható legyen, vagyis baromi nagy erő kell akkor is hozzá, ha a kötésbe nem megy bele semmi. Előtte oldani és belépés után racsnizni persze lehet, csak akkor már kb ott tartasz, mintha hagyományos lenne. Ha meredek forward leannel csúsznál, akkor a háttámla rögzítő lepattintása is nagy erőt igényel, ráadásul normál kötésnél a pántok meghúzásával a bakancs betolódik a heelcupba és az aljához szorul, az SP-nél viszont nekem sokszor megemelkedett, ahogy a highbacket hajtottam fel.
Szóval én nem tapasztaltam, hogy időt spórolnék vele csatolásnál, ellenben jópárszor nehezítette meg a dolgom.
Előzmény: (minerel 193083)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2017.01.22. 16:34
A harmadik szezonom ezzel a kötéssel. Az első egy sLab.one Mountain volt, mely a legmerevebb (Flex 5), majd utána vettem még egy sLab.one Black-et (Flex 4), aminek a pántja kevésbé merev, lazább érzés.

A Mountain tényleg a legmerevebb kötésem, amivel eddig csúsztam. Az alumínium alap is merevebb, mint a korábbi fém kötéseim. Vékonyabb de kemény ötvözet és úgy van meghajlítva, hogy attól még merevebb legyen.

A Mountain pántja nagy felületen fekszik fel és elég magasan fog, ami egy jó dolog. Nagyon passzos, szűk érzetet kelt. Ha hó van a baki talpán vagy a nadrág szára alatt, már nem is tudom becsatolni, olyankor lazítani kell a racsnin. Ez a hátránya. Emiatt mindent elkövetek, hogy mély hóban ne ragadjak be, mert onnantól szívás.

Mivel én a kezdetektől csakis fém kötéssel csúsztam, ezért nem ért váratlanul, hogy mennyire jól tart. A legkisebb bokamozdulatot is közvetíti a lapnak.

A minőséggel sincs semmi problémám. A pántok nem kopnak ki, nem mállanak szét, mint a műbőr borításúak.

A csatok is remekül működnek, nincs a fogak kopása miatti beragadás és könnyen oldható. Van egy biztonsági funkció is, ha lenyomom a csat fülét, akkor bekattan és véletlenül semmi sem oldhatja ki.

A háttámla felhúzása után kell még lenyomni az oldalsó kör alakú csatot, ami bekattan és rögzíti a támlát. Nagyon ritkán fordult csak elő (10 naponként 1x), hogy valami (mély hó vagy egy gyökér) miatt menet közben ez kioldott, de még ilyen állapotban is irányítható marad a lap, benne marad a lábam a kötésben, így le tudok fékezni és becsatolni.

Rendkívül meg vagyok elégedve ezzel a kötéssel, a legjobb azok közül, amiket eddig használtam.

Ja, még valami: alacsony a talp! szinte rajta állsz a lapon, és ez a mai kötésekre nem jellemző, sajnos. Főleg emiatt tetszett meg anno.
Előzmény: (minerel 193083)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.01.22. 14:53
Flexet nem is néztem bár kíváncsi vagyok mi határozza meg pl ennél a kötésnél. Ugye adott egy alu talprész ami nem fog mocorogni elvileg. Mi az ami ennyire rugalmas rajta?
Amúgy minél magasabb flex kell nekem.

ui.Tényleg a Drake kötéseket is nézegettem anno..

Közben utánanéztem. 4-esre adja a brothert ami nekem karcsú. Viszont a fastec már jó. Az ára is :-)
Előzmény: (totyi69 193082)
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2017.01.22. 14:41
Annó néztem én is, nagyon jó minőségű kötések szerintem, de akkor még nagyon új volt ez a rendszer és nem akartam tesztelgetni. A cappes orr mindenképpen jó én már csak ilyet vennék. Ami kérdés az hogy a flex indexe 2 , biztosan ilyen puha kötést szeretnél megy a bakihoz illetve a laphoz is ?

Nekem a Drake kötések nagyon bejöttek már két fajta is volt és kb pont ugyanennyi idő alatt bekötöm !
Előzmény: (minerel 193078)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.01.22. 14:24
"pl ha szűk kikezdheti a bakancsot" A flow már kellőképpen megfaragta a sarkok oldalát :-D
Előzmény: (totyi69 193076)
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2017.01.22. 14:18
Szerintem is az L es lenne ideális. Havernak is éppen két méret között volt a bakancsa és kisebb kötést vett hozzá, mindig kicsit bírkózott a becsatolással, mondjuk az klasszik kötés volt. Én is nemrég cseréltem le a kötésem, és amire nem is gondoltam még hogy a méretek között a saroktartó szélessége is változik, pl ha szűk kikezdheti a bakancsot. Próba nélkül én nem venném meg.
Előzmény: (minerel 193065)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.01.22. 14:13
Közben addig tököltem amig elment így megoldódott a kérdés de ezek szerint L-es a tuti.
Amúgy egy SP Brotherhood Fastec sLAB kötést szeretnék. Erről a rendszerről használati tapasztalat?
Pl. az Apo nekem nem jött be.
Előzmény: (golo 193067)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2017.01.22. 10:21
Nekem L-es van az US 10-es bakihoz és éppen jó, tökéletesen illeszkednek egymáshoz a hosszabb orrpánttal.
Előzmény: (minerel 193065)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.01.22. 10:05
Nagyon köszi!

Most agyalhatok, hogy be merjem e vállalni a sLAB szériából az M-es méretet 10-es bakihoz. Pont határeset....
Előzmény: (totyi69 193062)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.01.21. 21:46
Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy SP kötés mérettáblázatot hol találok?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.