Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Snowboard topikból

ÜZENETEK (18)Időben csökkenő Időben csökkenő
kisvargacz
37 élménybeszámolót írt
37
10 éve tag
2017.01.25. 15:46
Nekem egy K2 cinch kötésem van négy éve.Megjárt már három lapot,meg vagy pár száz napnyi nyüstölést,köszöni még jól van.
Előzmény: (Bélapó 193159)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.01.23. 21:28
igen az lehet de felépítésében most az SP ami megtetszett.
Előzmény: (Bélapó 193159)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2017.01.23. 17:38
Azért nem jött be neked az apo, mert amit használtál az egy agyonhasznált, többszörösen javított régi kiszuperált példány volt. Én most vettem egy K2 kötést. Nagyon bejött! Kár, hogy tiszta műanyag, de remélem kitart egy darabig!
Előzmény: (minerel 193075)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2017.01.22. 21:14
Nem azért vettem :) Nekem inkább hátrány.
Eddig (22 év!) csak aluvázas kötéseim voltak. Mindegyik többet hajlott, mint ez. Az alu még nem elég, ha nincsenek benne merevítések. Amikor pedig a Ride átállt a mini tárcsára, akkor mondtam azt, hogy na elég volt (voltak más hibái is) és keresek helyette valami mást. Ez lett az.
De nem minden az alaplemez. A szűk illesztés a bakancs és a kötés között és az egyedi tervezésű pánt (lásd Mountain) miatt még szorosabb az érzés de úgy, hogy nem kell nagy erővel meghúzni.
Nehéz felvenni és sokat kell takarítani ha belemegy a hó. Nincs hátsó hídja, amit meg lehet fogni mászáskor.
Ezek a kompromisszumok. De csúszás közben eddig ez a legjobb, amiket próbáltam. Valamit valamiért.
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2017.01.22. 20:59
Alapvetés volt nálam, hogy időspórolás miatt vesznek az emberek gyorskötőst. :)
Egyébként a nincs semmi holtjáték alatt mit értesz? Egy aluvázas racsnis kötéssel ez nem érhető el, vagy pont azért jó, mert ugyanaz az érzet hozható más módon is?
Előzmény: (golo 193100)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2017.01.22. 20:39
Azt sehol sem írtam, hogy időt spórolnék vele. :) Egyedül sík pályán kényelmesebb, minden más esetben (pl. meredek, jeges, vagy mélyhó) macerás, sőt néha szívás. De ez nekem soha nem is volt szempont, mert a becsatolás módja nem érdekel. Sokkal fontosabb, hogy amikor már a lábamon van, akkor olyan érzés, mintha egybenőtt volna a lábam a lappal, mert nincs semmi holtjátéka :)
Ja, és nem ugyanarról a kötésről beszéltünk. Ezen erősebbek a pántok, a Mountain-é a legjobb, így azokat nem kell erőből meghúznom, hogy jól tartson.
A módszerem: lazábbra állítva belelépek, majd 1 fognyit húzok a racsnin. Vagy éppen lazítok, ha túl szoros.
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2017.01.22. 19:54
Nekem némileg más a véleményem, mint golo-nak, én egy hét után adtam el az SP core sLab kötésemet. A legnagyobb problémám az volt vele, hogy a hagyományos racsnis kötésnél megszokott, stabilan befogott érzet csak akkor érhető el, ha a pántokat úgy állítod be, hogy épphogy még lepattintható legyen, vagyis baromi nagy erő kell akkor is hozzá, ha a kötésbe nem megy bele semmi. Előtte oldani és belépés után racsnizni persze lehet, csak akkor már kb ott tartasz, mintha hagyományos lenne. Ha meredek forward leannel csúsznál, akkor a háttámla rögzítő lepattintása is nagy erőt igényel, ráadásul normál kötésnél a pántok meghúzásával a bakancs betolódik a heelcupba és az aljához szorul, az SP-nél viszont nekem sokszor megemelkedett, ahogy a highbacket hajtottam fel.
Szóval én nem tapasztaltam, hogy időt spórolnék vele csatolásnál, ellenben jópárszor nehezítette meg a dolgom.
Előzmény: (minerel 193083)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2017.01.22. 16:34
A harmadik szezonom ezzel a kötéssel. Az első egy sLab.one Mountain volt, mely a legmerevebb (Flex 5), majd utána vettem még egy sLab.one Black-et (Flex 4), aminek a pántja kevésbé merev, lazább érzés.

A Mountain tényleg a legmerevebb kötésem, amivel eddig csúsztam. Az alumínium alap is merevebb, mint a korábbi fém kötéseim. Vékonyabb de kemény ötvözet és úgy van meghajlítva, hogy attól még merevebb legyen.

A Mountain pántja nagy felületen fekszik fel és elég magasan fog, ami egy jó dolog. Nagyon passzos, szűk érzetet kelt. Ha hó van a baki talpán vagy a nadrág szára alatt, már nem is tudom becsatolni, olyankor lazítani kell a racsnin. Ez a hátránya. Emiatt mindent elkövetek, hogy mély hóban ne ragadjak be, mert onnantól szívás.

Mivel én a kezdetektől csakis fém kötéssel csúsztam, ezért nem ért váratlanul, hogy mennyire jól tart. A legkisebb bokamozdulatot is közvetíti a lapnak.

A minőséggel sincs semmi problémám. A pántok nem kopnak ki, nem mállanak szét, mint a műbőr borításúak.

A csatok is remekül működnek, nincs a fogak kopása miatti beragadás és könnyen oldható. Van egy biztonsági funkció is, ha lenyomom a csat fülét, akkor bekattan és véletlenül semmi sem oldhatja ki.

A háttámla felhúzása után kell még lenyomni az oldalsó kör alakú csatot, ami bekattan és rögzíti a támlát. Nagyon ritkán fordult csak elő (10 naponként 1x), hogy valami (mély hó vagy egy gyökér) miatt menet közben ez kioldott, de még ilyen állapotban is irányítható marad a lap, benne marad a lábam a kötésben, így le tudok fékezni és becsatolni.

Rendkívül meg vagyok elégedve ezzel a kötéssel, a legjobb azok közül, amiket eddig használtam.

Ja, még valami: alacsony a talp! szinte rajta állsz a lapon, és ez a mai kötésekre nem jellemző, sajnos. Főleg emiatt tetszett meg anno.
Előzmény: (minerel 193083)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.01.22. 14:53
Flexet nem is néztem bár kíváncsi vagyok mi határozza meg pl ennél a kötésnél. Ugye adott egy alu talprész ami nem fog mocorogni elvileg. Mi az ami ennyire rugalmas rajta?
Amúgy minél magasabb flex kell nekem.

ui.Tényleg a Drake kötéseket is nézegettem anno..

Közben utánanéztem. 4-esre adja a brothert ami nekem karcsú. Viszont a fastec már jó. Az ára is :-)
Előzmény: (totyi69 193082)
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2017.01.22. 14:41
Annó néztem én is, nagyon jó minőségű kötések szerintem, de akkor még nagyon új volt ez a rendszer és nem akartam tesztelgetni. A cappes orr mindenképpen jó én már csak ilyet vennék. Ami kérdés az hogy a flex indexe 2 , biztosan ilyen puha kötést szeretnél megy a bakihoz illetve a laphoz is ?

Nekem a Drake kötések nagyon bejöttek már két fajta is volt és kb pont ugyanennyi idő alatt bekötöm !
Előzmény: (minerel 193078)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.01.22. 14:24
"pl ha szűk kikezdheti a bakancsot" A flow már kellőképpen megfaragta a sarkok oldalát :-D
Előzmény: (totyi69 193076)
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2017.01.22. 14:18
Szerintem is az L es lenne ideális. Havernak is éppen két méret között volt a bakancsa és kisebb kötést vett hozzá, mindig kicsit bírkózott a becsatolással, mondjuk az klasszik kötés volt. Én is nemrég cseréltem le a kötésem, és amire nem is gondoltam még hogy a méretek között a saroktartó szélessége is változik, pl ha szűk kikezdheti a bakancsot. Próba nélkül én nem venném meg.
Előzmény: (minerel 193065)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.01.22. 14:13
Közben addig tököltem amig elment így megoldódott a kérdés de ezek szerint L-es a tuti.
Amúgy egy SP Brotherhood Fastec sLAB kötést szeretnék. Erről a rendszerről használati tapasztalat?
Pl. az Apo nekem nem jött be.
Előzmény: (golo 193067)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2017.01.22. 10:21
Nekem L-es van az US 10-es bakihoz és éppen jó, tökéletesen illeszkednek egymáshoz a hosszabb orrpánttal.
Előzmény: (minerel 193065)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.01.22. 10:05
Nagyon köszi!

Most agyalhatok, hogy be merjem e vállalni a sLAB szériából az M-es méretet 10-es bakihoz. Pont határeset....
Előzmény: (totyi69 193062)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.01.21. 21:46
Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy SP kötés mérettáblázatot hol találok?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.