Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Snowboard topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2017.01.25. 21:49
Akkor az pont "optimális" lesz neki! Arra figyeljetek, hogy túl sok pénzt ne adjatok érte, mert ha végül nem tetszik meg neki a sport, akkor fölösleges pénzkidobás volt, de ha meg igen, és ráadásul ügyes is lesz, akkor gyorsan ki fogja nőni.

Tanuláshoz, az első órákhoz érdemesebb inkább bérelni felszerelést, ott egyrészt több méretet is ki lehet próbálni (ha pályánál béreltek), másrészt nem bukjátok be egy új deszka árát, ha mégsem tetszik meg neki a snowboardozás.

Robi
kisvargacz
37 élménybeszámolót írt
37
10 éve tag
2017.01.25. 16:30
Bocs,elfelejtettem írni,kezdő,ezért is a kérdés,mert még kinézet alapján választ a lelkem :)
Jól van na,csajból van :)
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2017.01.25. 16:14
Az optimálisnál* rövidebb lap fordulásban engedelmesebb (könnyebb vele pl. a forgásos trükkök nagy részét "beadni"), de kezelt pályán vagy mély hóban épp ezért izgágább is lesz, a kanyartartása, mélyhóban a felszínen maradása gyengül.

* Az optimális - a fentiekben leírtakból is látszik - elég tág fogalom, nagyban függ attól, mire szeretné használni a deszkát, mekkora a boardos tömege, illetve mennyire stabil már a tudása!
Általánosságban azt lehet mondani, kezdőknek mellközép és váll közé, haladóbbaknak vállvonal és állcsúcs közé érjen a deszka. Ha a szegycsont tetejéig ér, azt még inkább "kezdő" méret, de ha csak trükközni, ugrálni akar vele, jó lesz.

Robi
kisvargacz
37 élménybeszámolót írt
37
10 éve tag
2017.01.25. 15:52
Ha ~10 centivel kissebb lapot vesz az ember az "optimális" méretnél,az mit befolyásól?
Bocs a láma kérdésért,sosem próbáltam kissebb lapot.Barátnőm bele szerelmesedett egy 135-ös lapba,a szegcsontja tetejéig ér,mondtam ne kapkodja még el....
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.