Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Fórum fejlesztés, portál újdonságok topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2017.02.07. 22:14
Szerény véleményem szerint nem sok értelme lenne a dolognak. Mint ahogy írtad igen sok összetevős a történet. Azt sem feledjük el, hogy minden terepnél van egy sorrend ami alapján elkezdik behavazni a pályákat. Hiába az óriási kapacitás, ha az időjárás nem úgy gondolja avagy vízhiány vagy egyéb problémák merülnek fel. Ne menjünk messzire, ott van Eplény. Volt év, hogy nem volt víz, volt amikor meleg volt és még a bánat tudja milyen problémák léptek fel. Hiába a sok hóágyú ha nincsenek optimális körülmények, így azokat nem tudják működtetni.
Előzmény: (zadmin 193858)
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2017.02.07. 15:58
Köszi a javaslatot.
Valóban nem öt perces munka, valóban sok utánajárást igényel, és nem egyszeri utánajárást, hanem folyamatos karbantartást.

Már jártam pár síterepen, ahol azt hirdették, hogy 80% hóágyúzható, és mégis csak a pályák 20%-a volt behóágyúzva. Lehet, hogy a meleg miatt, lehet, hogy a vízhiány miatt, vagy ki tudja. Így hát az adat, hogy a pályák hány százaléka hóágyúzható, akár félrevezető is lehet.

Szóval a legfontosabb adatnak továbbra is azt tartjuk, hogy mennyi pálya van nyitva, illetve hány felvonó üzemel.

De valóban, a tervezésnél esetleg lehet előny, ha valahol tudni lehet, hogy a terep 80 százaléka hóágyúzható. Végiggondoljuk, megbecsüljük, hogy mennyi munkát jelent mindezt megbízható minőségben szolgáltatni, és visszatérünk rá. Még egyszer köszi a felvetést.
Előzmény: (- Marky - 193821)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2017.02.07. 09:13
Hát én most véletlenszerűen megnéztem 5-öt, de egyiknél se találtam erre utalást :S
Előzmény: (Lackó 193831)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.02.06. 20:25
A síterep részletes leírásában szokott benne lenni ez az adat, vagy egy hozzávetőleges százalék.
Előzmény: (- Marky - 193821)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2017.02.06. 16:40
Sziasztok

Éppen a szombaton véget ért francia utunk során fogalmazodótt meg bennem az igény a következőre:
a pályainformációknál megoldható lenne e a pályakilométerek mellé betenni, hogy abból hány km hóágyúzható? Feltételezem ez nem 5 perces munka és sok utána járást igényel, de egy jó project lehet valakinek a cégnél :)

A síút tervezésnél pedig hasznos info lehet nekünk, látogatóknak

köszi és üdv
Marky
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.