Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Filmezés sízés közben / fejkamera tapasztalatok topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.02.17. 09:19
táblagépre vagy mobilra tök jól használható pl. viva video: free video editor app. A kreischbergit is azzal dobtam össze.
Előzmény: (Lackó 194209)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.02.17. 00:42
Igen, tudtál segíteni, és nagyon köszönöm!

A 4K tudom, hogy parasztvakítás, ráadásul ez interpolált ál-4K. :-) A kamerát nem emiatt választottam, inkább az ár/érték arány miatt ismerősök ajánlása alapján. (nem a linken lévő árért persze, hanem annál jóval kellemesebben :-) )

A videót nézem, kösz!
Előzmény: (Krechl 194207)
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2017.02.16. 22:47
Szia Lackó!
Itt egy video az idei 3 legjobbnak ítélt ingyenes vágó szoftverről. Egész komolynak tűnnek.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


1920x1080/60fps-nél jobb minőséget nem érdemes rögzítened, sőt a mozifilmek 24fps-sel mennek, a tévéműsorok európában 25 képkockával másodpercenként, szóval a 30 fps is bőven elég, hacsak nem akarsz elemzés céljából lassítani, mert akkor a magasabb másodpercenkénti képkockák száma, jobb lassítást eredményez. A 4K egy körömnyi érzékelő lapkával rendelkező sportkameránál inkább csak marketing, nem erőltetném.
A mov-ot mp4-gyel nem lehet összevetni, mivel ezek csak konténerek, és lehet azonos tömörítésű tartalom bennük. Azt érdemes tudni, hogy a kisebb fájlméretet nagyobb tömörítéssel lehet elérni, ami a minőség és az akkumulátor róvására megy. Hamarabb lemerül az akku, ha jobban igénybe veszed. Az optimumot ki kell tapasztalni. Ha szerkeszteni szeretnéd, azzal is számolj, hogy ha kicsomagolod, megvágod majd visszacsomagolod, az is minőségromlással jár.
Remélem, segítettem :)
Előzmény: (Lackó 194202)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.02.16. 21:36
Sziasztok!

Vettem egy ilyen kamerát: http://www.sjcammagyarorszag.hu/SJCAM-SJ5000X-Elite-Basic-5X-Elite-4K-wifis-sportk

Hozzáértőktől kérdeznék két dolgot:

Egyrészt melyik videoformátumot érdemes használni a MOV / MP4 közül? Melyik jobb, és miért? (minőség, helyigény, feldolgozhatóság)

Illetve milyen -lehetőleg ingyenes- programmal érdemes egyszerű videovágást csinálni? (Sima vágás, feleslegek kidobása, zene, egyszerű felirat.)A gép laptop, normál tudású, nem egy erőgép.

Köszönöm.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.