Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Figyelem! Nemzeti konzultáció a buszos utakról topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2017.03.09. 20:18
Történt egy súlyos buszbaleset, ilyenkor szerintem teljesen normális, hogy felülvizsgálják a jelenlegi szabályozást és ha kell szigorítanak. Megítélésem szerint annyi baj van a konzultációban, hogy az utca átlag embere nem tudja eldönteni, hogy szigorításra valóban van-e szükség vagy nincs. Ezt rá kéne bízni a szakértőkre.

Személyes véleményem a témában, hogy éjjel kb. 1-4 óra között tényleg rossz vezetni. Ilyenkor normál esetben alszunk. Buszos/kamionos cimborám is azt monta, ebben az időintervallumban könnyű elbóbiskolni még kipihenten is.

Ennek ellenére úgy gondolom a tiltás pl. iskolásokat szállító buszokra nem a legjobb megoldás. Inkább valami új technikai eszköz kötelező használata csökentené talána kockázatot (valamilyen éberség figyelő, sávelhagyásra figyelmeztető rendszer ...) ...
Előzmény: (rumi1 194817)
rumi1
1 élménybeszámolót írt
1
7 éve tag
2017.03.07. 19:54
aha... :-)

feltehetnék ezt a kérdést is!!

egyetért-e azzal.. hogy:

csak nyáron, száraz időben lehessen menni téli sportot "művelni"!! hogy ne legyen annyi "csúszásbó eredő baleset!!!
-
mert ennyire együgyű a kérdések??

pl: svájc - tehergépjármű csak 5-22 óra között közlekedhetsz (kivéve: élelmiszer/élő állat/stb) plusz hétvége: szombat 14-hétfő 5 között szintén tilos!!!
de személy szállítás mehet..

szigorítani akarunk?? ezt akarjuk??

- akkor a többi buszjáratot is tiltsuk... (pl: EuroLine)

- vizsgák szigorítása (évente van vizsga!!!) - és mindenre kiterjed!!

- meglehet oldani a sumák vizsgák kizárását.. (5-6 vizsgabiztos kell + kamerák végig - és elrakva)

- ne lehessen alvás za... - most sem kaphat aki orvosilag!!!

- és a vezetési idő??? most is - ha lejárt a vez. időd a telephelytől 100km-re - elvben nem lehet tovább menni (ott kell aludni!!)... de ki nem oldja meg??? és ki alszik ott reggelig a gyerekekkel?? - gondold el - bejössz hegyesnél este!!! Tatabányán elfogy az IDŐD!!! - és Budapesten kell le rakni a "szállítmányt"!!! ott alszol a "parkolóban" (vagy szállodában?)??? és ha van kivétel??? máshol nem lehet arra hivatkozni!!!

vagy gondold el miért van az éjjeli vezetés!! gyerekek estig "élvezik a tábort"
- éjjel lefektetem - és másnap, egész nap ültetem a buszon és utaznak???
- vagy éjjel beültettem a buszba - alszanak - és reggelre a 2 sofőr haza hozza őket!!!
nem ez a cél??? és olcsóbb!!! és hibátlanság esetén ennyi!!!
milliókból 1 végződik így (ami sajnálatos/borzalmas) - de akkor ne is repüljünk!!! hisz az is lezuhan néha!! (hajó is elsüllyed néha..) így csak otthon üljünk!!!!

vicc!!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.