Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (31)Időben csökkenő Időben csökkenő
husky21
31 élménybeszámolót írt
31
12 éve tag
2017.03.13. 08:37
Egy szenzációs síszezonon vagyunk túl./95 sínap/ Hideg idő decemberben és januárban végig lehetett hóágyuzni,ekkor készült ez a hatalmas hómennyiség/ hála a 44 hóágyúnak/ mivel csak 16 cm volt az égi hó egész télen.Kitűnően kezelt pályák, hosszú ideig minden pálya nyitva volt.A 3-as pálya meredek része is ratrakolva volt, ez többeknek élmény volt de sokan itt jöttek rá, hogy még mindig Marcel Hirscher a jobb. Nagyon köszönöm /köszönjük ZVSK/ minden dolgozónak a munkáját.Sok sikert a nagy nyári munkákhoz fejlesztésekhez, ehhez mindenkinek jó egészséget kívánok.
Előzmény: (Tobi 194282)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.02.20. 21:02
jaaaa értem! Jól van azért nagy sokára leesett, hogy miként is gondoljátok :-D Mentségem, hogy én még sose láttam úgy embert felvonózni így elképzelni sem tudtam elsőre....aztán másodszorra sem de végül sikerült :-D
Tervező
84 élménybeszámolót írt
84
9 éve tag
2017.02.20. 20:40
Igen így van, teljesen nem szabad átdugni.
Ugyan más fórumba kívánkozna, de nem régen volt itt a SI-HU-n a hír, hogy a szék a sisakjánál fogva vitte magával a sízőt. Szóval olyan elképesztő helyzetek adódnak, amit szándékosan is nehéz lenne előidézni. Tehát azért nem véletlenül vannak kitalálva a látszólag felesleges szabályok. (legalább is a többségük...)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
keskesonka
180 élménybeszámolót írt
180
16 éve tag
2017.02.20. 20:28
jó de boardnál csak az egyik felét akasztja be az ember, a Tervező meg arról beszél, hogy sínél meg bent van teljesen
Előzmény: (minerel 194396)
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2017.02.20. 19:16
"Nehéz ügy ez a boardozás is, mivel később találták ki mint a húzó felvonókat." Igen, erre szoktam mondani Visegrádon a tanulóknak, hogy kb. csak a kabinos felvonó az, ami snowboard-kompatibils, az összes többi nagyon tud tanítani! :-)

De ez már nem is Eplény-téma...!

Robi
Előzmény: (Tervező 194395)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.02.20. 19:09
Boardnál előírás, hogy a csákány rúdját a lábak közé akasszák. Külön piktogramok is felhívják rá a figyelmet.
Előzmény: (Tervező 194395)
Tervező
84 élménybeszámolót írt
84
9 éve tag
2017.02.20. 18:55
Igen, teljesen nem szabad az egészet átfűzni a lábak közt és keresztbe fordítani. Lényeg, hogy vészhelyzetben könnyen meg lehessen szabadulni a vonszolótól.
Ez "sógoréknál" is így van, hogy sokan nem tartják be, az látható. Azért mondom, hogy amíg nincs baj, ez senkit nem érdekel, csak ha van, akkor mindenki (főleg a Hatóság és a Bíróság) fogja tudni az előírásokat, és valakinek , nem titok, hogy első sorban az üzemeltetőnek, nagyon sok pénzébe fog kerülni. A balesetesnek "legfeljebb" csonttörésekbe
Nehéz ügy ez a boardozás is, mivel később találták ki mint a húzó felvonókat. Főleg oldalra nem szabad vele elhúzni, mert lényegesen nagyobb erőt lehet kifejteni vele, mint a hagyományos sível, és könnyen kivezetheti a kötelet a görgő hornyából, kiugorhat, megáll a berendezés vagy súlyosabb következménye is lehet. Főleg azok a berendezések érzékenyek rá, ahol aránylag rövid a dobból kicsévélédő kötél, és oldalra húzáskor nagy szöget zár be a kötéllel.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.02.20. 18:54
igen az lehet, ez esetben sorry! ;-)
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2017.02.20. 18:38
Gyanítom, itt félreértés lesz! Tervező (szerintem) arra gondolt, hogy az szabálytalan, ha a síző a T-rúd hosszabbik szárát (tehát amelyik a felső drótkötélhez van erősítve) veszi a lába közé ("lovacskázik" a felvonón), és nem az, ha a boardos a két rövidebb szárból az egyiket akasztja be combtőhöz.

Robi
Előzmény: (minerel 194387)
bertazs
107 élménybeszámolót írt
107
11 éve tag
2017.02.20. 18:33
Oké, csak a megfogalmazás volt félreérthető. Abba azonban van igazság ,hogy senkinek nem kéne abszolút nulla sítudással az ülős felvonón kezdeni. Mindenkinek jó lenne min. 5-6 órát oktatóval műanyag,vagy havas pályán gyakorolni, mielőtt neki vág az ülős felvonózásnak. De a gyerekeknél,mint a korábbi hozzászólások is mutatják, nem a sítudás hiánya, hanem fizikai korlátaik a hátráltató tényező és ezt csak a felvonók minél gyerekbarátabb kialakításával lehetne orvosolni, de mint "Tervező" hozzászólásaiból kiderül itt is erős kompromisszumokat kell kötni, de egy magyar síterepnek ezt igenis fel kell vállalni a kezdők és a családok érdekében szerintem.
Előzmény: (KCsabika 194376)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.02.20. 18:12
jaj istenem... boardal hogyan is kellene felmenni??
Előzmény: (Tervező 194383)
Tervező
84 élménybeszámolót írt
84
9 éve tag
2017.02.20. 16:02
A "csákány" láb közé vétele szabálytalan, balesetveszélyes, ezért tiltott. (Ugyanis véletlen eleséskor nem biztos, hogy szabadulni tud tőle, a felvonó a földön rángatja, bármi történhet.)

Ha emiatt baleset lesz, az biztos bíróság.
A kezelőnek erre hivatalosan figyelmeztetni kell a használót, hogy tilos, és ha ezt teszi, legalább is amíg a kezelő látja a sízőt, meg kell állítsa a felvonót. Aztán ha útközben mégis beteszi a lába közé, és nem tud kiszállni, ott elesik, beleset, megint jön a herce-hurca, bizonyítás stb.
Ez a szabály. Mindenki lazán veszi, amíg nincs baj. De ha lesz...:
Úgy látszik, nem tanul senki az eseményekből. Nem publikus, de M.szentistván tudja, miről beszélek !
Előzmény: (TZoli 194378)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.02.20. 15:08
Mi is hárman megyünk a csákányoson :-) Én boardon az egyik oldalon, a párom a másikon és az ő lába előtt kislányom. Családilag felvonózunk :-)

Amúgy sok síelő fél boardossal felmenni (és talán fordítva is van így) Egy kezem elég megszámolni, hogy pályafutásom alatt hány síelő csúszott be mellém beszállni pedig senkit nem bántok és élőben állítólag kedvesebb is vagyok :-)
Előzmény: (TZoli 194378)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2017.02.20. 14:58
Nem kéne a kezdőkre kihegyezni ezt a témát.
MSZI-n látom, hogy a profi (versenyzős cucc, tűzött pályán gyakorol edzővel) egyedi módon berakja a lába közé a csákányt. Később meg egy smowboardos pörgeti maga előtt aztán ő is a lába közé veszi (előtte egy kezdő snowboardos kislány a síelő apukájával közösen ment) és úgy megy. Kérdezem a kezelőt, most mi van? Azt mondja, szezonbérletes.
Előzmény: (KCsabika 194376)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2017.02.20. 14:45
Nagyon félreértettél! Nem a kezdőkkel van bajom, csupán próbáltam rávilágítani arra a helyzetre, hogy Eplényben 10 síelőből 5 biztosan kezdő! Ez azt is jelenti, hogy 50%-uk alig használt ülőliftet, vagy síel minden szezonban.

Nem vagyok profi síelő, inkább szépen síelni szeretek, de kicsit idegesítő amikor rádszólnak a csákányoson, hogy Ő egyedül szeretne menni, mert kezdő, vagy beülnek 1-2-3 ember a 4-es székre - ezen van mit javítani, és kellene is!
Előzmény: (bertazs 194330)
Tobi
80 élménybeszámolót írt
80
17 éve tag
2017.02.20. 09:24
Szia!

Na, ez a hozzászólás már teljesen más. Én egy szóval sem állítottam, hogy a lift nem jól karbantartott, nem biztonságos! Ismerve a magyar hatósági szabályozást és a német gyártástechnológiát, precizitást, gondolom többszörösen túl van biztosítva a felvonó. Tartom, hogy elavult, illetve talán, nem megfelelő a beszállítás rendszere.

Nem nekem, mert én még Tatrapoma rángatósokon tanultam meg felvonózni Chopokon és Dedinkyben, de a kezdők, vagy kevésbé jó síelőknek nehézkes lehet. Magasról csúszunk rá a szőnyegre, rögtön előrelendül a test egyensúlya, a legtöbb bukás itt történik. Illetve nem lenne szabad engedni a nagyon kicsi számára a felvonózást, aki nem éri fel az ülést, ebből is vannak bajok. Kész, 140 cm alatt nincs ülőlift-használat.

Tudom, óriási dolog, amit az üzemeltetők véghez vittek az elmúlt 10 évben (jártam Eplényben a 90-es évek közepén). De azt is látom, hogy Eplény az osztrák színvonalat célozta meg, nem az eddigi magyart. Ez egyébként Szentistvánra is igaz. Ők ketten nagyon kiemelkednek itthon, tőlük elvárhatjuk, hogy maximalisták legyenek és kiszolgálják az igényeket. Én mindkettőt profi síterepnek tartom, akiknek egyértelműen a közeli szlovák és osztrák centrumokkal kell versenyezniük a sízőért.

Amióta schengeni övezet van, euró és valamelyest jobblét idehaza, már nem olyan nagy dolog kiugrani síelni Ausztriába, mint mondjuk a 90-es évek végéig. Addig határ volt, hazulról nézve nagy drágaság, és az irigyelt Nyugat egyik eklatáns képviselőjét láttuk a sógorokban. Kinyíltak a határok, lassan mindenhová autópályák vezetnek, sokkal jobbak az autók, könnyű pénzt váltani, egyszerűen, sokkal kisebb lett a tér, mint volt mondjuk 20-30 éve. Ezért a verseny is nagyobb lett és már távolabbi terepek is felkerültek a listára.

Utolsó bekezdéseddel maximálisan egyetértve, kívánok én is hasonlókat!
Előzmény: (Tervező 194322)
bertazs
107 élménybeszámolót írt
107
11 éve tag
2017.02.19. 22:53
T.KCsabika! Gondolom te sem profi síelőként láttad meg a napvilágot. Adjunk esélyt a "sok béna kezdőnek" is, hogy profi síelővé válhasson.
Előzmény: (KCsabika 194325)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2017.02.19. 22:47
Ez a válasz "A villamosra felszáll-leszáll, akkor is el kell kanyarodni jobbra-vagy balra. " valahol helyén való mert sokan az ajtóban maradnak és nem mennének beljebb így te nehezen szállsz fel ezért szintén káosz van :-)
Előzmény: (maci-laci 194326)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2017.02.19. 22:25
Nincs ezen mit átgondolni. Beszállásnál, ha nagyon elbikázza és nem állítják meg a felvonót igen problémás. A kiszállásnál mint írtam a kezdőknek van főleg problémájuk.Nem mellesleg se az erdő szélén se máshol ne vakarózzon, hanem húzzon el a felvonótól, hogy ne zavarja a többieket. A villamos parádés példa, mert ott is az embereken síléc van és a gyakorlatlanok könnyedén közlekednek evvel az eszközzel :D
Előzmény: (Kamperos 194323)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2017.02.19. 22:22
"Tehát sok minden elmondható róla de, hogy modern az nem."

Hol írtam, hogy modern??????

Arra próbáltam rávilágítani, hogy a sok béna kezdő miatt megy egyébként is lassabban (ez van).
Előzmény: (maci-laci 194315)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.