Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Vigyázó - Vlegyásza (Vladeasa) topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2017.10.08. 11:55
Mellesleg a Vigyázó északi oldala egy természet által kialakított lejtő, ami síelésre tökéletes, igazán sok átalakítás nem is szükséges, közel van harmad-kis hazánkhoz. Szuper turisztikai centrumot lehetne csinálni. De ezt, valószínűleg nem én találtam ki először.
Előzmény: (százas 196030)
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2017.10.08. 10:54
Bocsánat, a nevét nem láttam soha leírva. A cabanában találkoztam vele, fenn a Vigyázón. Péter Pál vitt fel oda, ő a szerelmem nagybátyja. Nagyon megfogott, amilyen szeretettel beszélt a Vigyázójáról. Tudom. hogy meghalt, különös körülmények között...
Előzmény: (TibiF 196023)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2017.10.07. 19:45
Kóréh Pál Barna a pontos név, sajnos ő már nem él, nyugodj békében. Ő volt az aki síelni tanított minket és megszeretette velem ezt a sportot. Mikor ott tanultam síelni ratrak nem volt, mi "csináltuk" a sípályát. Kimentünk kb. 20-30an és levertük a pályát egymás mellett haladva. Túráztam ott 1400-1800m között, szép hely télen, igazi vadregényes hely.

Rogojelből(Havasrogoz) indultunk 1000m-ről tfsz-en. A hütte (cabana) 1400 méteren volt, állítólag azt még a Horthy Miklós idejében építették.
A 90-es évek elején voltunk ott. Egyszer a Vigyázó csúcsára is felmentünk télen, ugyanis jó időnk volt. Abban az időben még nem volt mobiltelefon. A szülőknek kellett üzenni, hogy pár nappal később érünk haza a tervezettnél. Volt meteorológus 1400 méteren is (a cabana mellett) ő 1x hetente felment a csúcsra(1836m) ahol volt egy másik meteorológiai állomás ahonnan volt telefonos összeköttetés Kolozsvárral. A meteorológus volt a "túravezetőnk", ő ment elől mi pedig ketten utána. Ez volt az első igazi havas túrám olyan 18-20 éves lehettem. Mondta a nyomába lépjünk mert nagy a hó, ha nem oda lépünk elsüllyedünk, a kisebb fenyők tetejét láttam csak. Mondom magamban persze az ember csak túloz. Egyszer kipróbáltam a lécet nem a nyomba tettem le hanem mellé, el is süllyedt kb. 2m-t. Akkor fogadtam meg rá hallgatni kell. Jó túrázó hely a Vladeasa (Vigyázó) igazi szép emlékeket őrzök a 90-es évek elejéről.
Előzmény: (százas 196020)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2017.10.07. 09:42
Hóré Barna Tanár Úr vigyázott rá hosszú éveken át.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.