Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Kojsovska Hola - Skipark Erika topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2017.10.09. 23:30
Nagyon jó képek.

Sajnos a síterep tavaly nem üzemelt. Az új üzemeltetők szerint a jelenlegi formájában csak veszteséget termelne.

A lenti hozzászólásban leírt tervekkel szeretnék modernizálni a síterepet. Be is nyújtották a terveket, de a környezetvédelmi hatóságok rengeteg vitás pontot találtak benne.

Ha nem történik valami biztató, akkor továbbra is zárva maradnak a következő években.
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2017.10.09. 22:40
Szombati napon feltekertem a Kojsói- hegyre. Gondoltam megnézem a sípályákat is, de mire felértem az 1246 méter magas csúcsra- annak tudatában, hogy vissza is kell még gurulnom a kiindulási pontig, Hidvégardóra- már erőm nem sok maradt a sípályák felkeresésére. Azért annyit észre lehetett venni, hogy nagy fejlesztések nem történhettek a síterepen. Én most jártam itt először, így viszonyítási alapom nincsen, de építkezés nyomait csak az Erika menedékház előtti területen lehet felfedezni. Talán inkább csak tereprendezés történik a ház előtt. A hegyre felvezető aszfalt út a hegygerincig vadiúj, utána a menedékházig köves. Bringatúrára tökéletes, azzal viszont számolni kell, hogy Zlatá Idka- tól (Aranyida) már sportosan meredek. Több helyen is tábla jelzi a felvonó és a menedékház irányát. Nekem nagyon megtetszett a vidék, a körpanoráma fentről káprázatos. Ide vissza kell jönni télen is, remélhetőleg beindítják majd a felvonókat. Különben volt élet a hegyen, mert gombaszedők százai lepték el az erdőket és persze gyalogos és bringás turisták is akadtak szép számmal. A biciklitúra kiindulási és végpontját is érdemes megemlíteni, Hidvégardó település rendezett központtal, benne felújított népi házakkal, templommal, kúriával, emlékművel várja a látogatót.
(Hídvégardó- Torna- Szepsi- Jászó- Rudník- Zlatá Idka– Kojsói- hegy oda- vissza 103 km)
P1370840.JPG
P1370834.JPG
Erika menedékház
Jászó
Kosjói- hegy 1246m
Aranyida
Felvonó / Menedékház
Kojsói- hegy
Kojsói- hegy
P1370835.JPG
Király- hegy
P1370873.JPG
Sífelvonó a nyeregben
Kojsói -hegy
Kojsói -hegy
Menedékház
októberi színek
P1370924.JPG
P1370925.JPG
P1370928.JPG
Szepsi
Torna vára
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.