Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik hazai síterep a legjobb kezdőknek? topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
kiskakas8
63 élménybeszámolót írt
63
12 éve tag
2017.10.27. 14:05
Szerintem Kékestető.
Lankás, biztonságos, jól elérhető, ideális kezdőknek.
Hajrá!
Előzmény: (Enkázé 196272)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2017.10.27. 12:16
Szia!
Röviden bármelyik.
Hosszabban talán nem éppen Dobogókőn kezdenék, de azért ha megcsinálják ott is a tervezett fejlesztéseket, az is egy szuper hely lesz. Ma már jól felszereltek a hazai sípályák is, megtanulták a hógyártást, pályakezelést. Utóbbi évekre a minőségi kiszolgálás jellemző itthon is, ne félj belevágni.
Itthon az egydombos terepek a jellemzőek. Aztán ennek az adottságait igyekeznek kihasználni, de alapvetően ez a kiválasztott hely adja meg az alapját az egésznek.
Kékes talán a leglankásabb, legkékebb. Szerintem néhol zöld. De nem mondom, hogy ez az egyetlen ahol újrakezdeni lehet, mert aztán a harmadik-negyedik csúszásra meg lehet, hogy megunod.
Visegrád klassz. Meredeken kezdődik, aztán lankásba megy át. És a minigleccsert meg igyekeznek minél változatosabbá tenni. Kérdés, hogy merre laksz? Mert lehet, hogy azért nem érdemes sokat utazni. Eplény, MSZI Sátoraljaújhely azért itthon a nagyok közé tartozik, itt is találsz újrakezdő lehetőségeket.
Bánkút nekem nagyon tetszett. A nagy körről leágazó változatos meredekségű pályáival igazi újrakezdő lehetne. Kérdés, hogy kinyit?
Aztán jönnek az újabbak. Mint a Börzsönyben a Nagy-hideg hegy. Az se lehet rossz, ha esik elég hó.
De ha közelebb van, Au vagy Szlovákia kisebb határhoz közeli területei, azok is megfelelnek.
Előzmény: (Enkázé 196272)
Enkázé
2 élménybeszámolót írt
2
6 éve tag
2017.10.27. 11:48
Sziasztok!
Új vagyok ezen az oldalon és nemrég kezdtem újra síelni sok évtizedes kihagyás után.
Annak ellenére, hogy tudom, a vélemények szubjektívak, mégis meg szeretném kérdezni a gyakorlott síelőket, hogy idehaza, Magyarországon melyik síterep a legjobb a kezdőknek. Kifejezetten a kék pályák érdekelnek. Melyek a valóban kékek végig, nem buckásak, esetleg elég szélesek is, jegesedés mentesek, stb.
Szóval összességében melyik magyarországi síterepet ajánlanátok.

Köszönöm!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.