Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡
Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
laponként:
összesen 3
, rendezés:
Előzmény és válaszok a Síléc választás topikból
Üzenet szövege
Feladó:  bouquetkFérfi
Dátum: 2017.11.24. 08:51
(Üzenetazonosító: 196822)
bouquetk Hozzászólások: 305
Regisztrált: 2011.11.29.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Azt írtad, hogy próbáltál egy Armada freestyle lécet. Ha tényleg ilyet próbáltál, az nem csoda, hogy nem volt jó. Ezek játszós lécek, félcsőbe meg funparkba. Ami neked kell az a freeride. Én most november elején próbáltam pont több Aramda freeride lécet, főképpen az Invictus modelleket, 98-as, meg 88-as derékkal. Elképesztően jók voltak mindenhol, pályán is, meg kívül is. Könnyű, de piszok stabil, pályán se pattog el. Főleg a szélesebbet igen nehezen adtam vissza. Azt már többször kitárgyaltuk itt, hogy egy léc nem lehet mindenhova tökéletes.Ha most lennék döntési helyzetben biztos egy ilyen Armadát vennék. A saját tapasztalatom, hogy az all mountain lécek nem igazán jók pályán kívülre. Túl nehezek, brutálisak oda, nem úsznak úgy fel, ahogy kéne. Viszont nagyon jók a túrt, buckás pályákra, latyakba stb. És ekkora testmagassághoz mindenképpen hosszabb léc kell, legalább 185, vagy feljebb.
Előzmény: (simikeke 196813)
Feladó:  maci-laciFérfiKezdő síelő
Dátum: 2017.11.23. 20:11
(Üzenetazonosító: 196816)
maci-laci Hozzászólások: 3532
Regisztrált: 2005.11.27.
42 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Magam részéről már jó néhány éve all-mountain lécekkel megyek, de csak lelkes amatőr vagyok. A két említett léceket nem ismerem, de a paraméterek alapján egyértelműen az első inkább pályára való, a második pedig a pályán kívül muzsikál jobban. Azért 98-as derékkal már nem a leg optimálisabb szép íveket karcolni ;) Szerintem nézz még körül jobban ha mind a két műfajra akarsz választani akkor valami kompromisszumos megoldást kell találnod. Gibicnek semmi sem drága, de én a helyedben egy 80-as derék körüli lécben gondolkodnék és a magasság inkább a 180-hoz legyen közelebb.
Előzmény: (simikeke 196813)
Feladó:  simikekeFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.11.23. 19:01
(Üzenetazonosító: 196813)
simikeke Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2017.11.23.

Sziasztok!

Síléc nézelődésben vagyok, mert szeretnék egy újat a szezonra és még egy jó ideig. 12 éve síelek, eddig Head carving lécet használtam, de tavaly elértem egy olyan szintet (egyre többet mentem pályán kívülre, szűzhóba stb.), amikor elgondolkoztam, hogy a továbbfejlődés miatt a paramétereimnek és igényeimnek megfelelőbb léc kell. Kipróbáltam a barátom Armada freestyle lécét, de az túl nagy váltás, nem beszélve arról, hogy valamivel több, mint 50%-ban még mindig pályán síelek, ahol kényelmetlen és nem praktikus szerintem. Egyszóval nem nekem való. Elkezdtem az all-mountain léceket nézegetni és biztos vagyok benne, hogy ez a kategória a nekem való. Kinéztem 2 lécet, persze nyitott vagyok.

194 cm vagyok és 80 kg. A carving elég jól megy, szűzhóban és pályán kívül 2-3 szezon óta kezdtem síelni, de tavaly már tényleg úgy éreztem, hogy kevés a carving léc oda, mert jóval többször merészkedtem ki. Magabiztos síelőnek tartom magam.

Az egyik az Atomic Nomad Smoke Ti
Hossz:171cm
Rádiusz (m): 14,4
Geometria: 124-76-105
Profil(Camber/Rocker) típus: All Mountain Rocker
Évjárat: 2016
Ár: Store 13-ban 105.000, de láttam egy lejárt hirdetést 50.000-ért (még nem írt vissza az eladó tehát induljunk ki a Store 13 árából)

A másik az Atomic Vantage Theory
Évjárat 2015
- Hossz: 177 cm
- Fordulási sugár: 18. 9 méter
- Szélességek mm: 130 - 95 - 119
- Eladási irányár: 135 000 Ft.
(Új, bolti ár: 264 000 Ft., legalábbis az eladó ezt írta)
Ha összahasonlítom a két lécet, akkor a második egyértelműen a top kategóriába tartozik és a 30 ezres árkülönbséget nézve (amiből alkudnék) azt választanám, mert jobban megéri.
A kérdésem: Minenhol azt olvasom, hogy pályán kívülre mennyire király, de pályára kevésbé... Nem akarok abba a hibába esni, hogy a végén kiderül, hogy a pályán való síelés hasonló ahhoz, amit a barátom Armada freestyle lécével éltem át.
Valaki tudna esetleg infoval szolgálni, esetleg megkönnyíteni a döntést, melyiket ajánljátok?

Előre is nagyon köszönöm!
Balázs
h i r d e t é s
laponként:
összesen 3
, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Utasbiztosítás Covid fedezettel
INGYENES TANÁCSADÁS » FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »