Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síléc választás topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2017.11.24. 14:00
Hahaha! Viszont Te nem szereted ha egy léc könnyen kanyarodik ;)
Arról nem is beszélve, hogy amikor lehet, menekülsz a pájáról a susnyásba :)
Előzmény: (bouquetk 196822)
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2017.11.24. 08:51
Azt írtad, hogy próbáltál egy Armada freestyle lécet. Ha tényleg ilyet próbáltál, az nem csoda, hogy nem volt jó. Ezek játszós lécek, félcsőbe meg funparkba. Ami neked kell az a freeride. Én most november elején próbáltam pont több Aramda freeride lécet, főképpen az Invictus modelleket, 98-as, meg 88-as derékkal. Elképesztően jók voltak mindenhol, pályán is, meg kívül is. Könnyű, de piszok stabil, pályán se pattog el. Főleg a szélesebbet igen nehezen adtam vissza. Azt már többször kitárgyaltuk itt, hogy egy léc nem lehet mindenhova tökéletes.Ha most lennék döntési helyzetben biztos egy ilyen Armadát vennék. A saját tapasztalatom, hogy az all mountain lécek nem igazán jók pályán kívülre. Túl nehezek, brutálisak oda, nem úsznak úgy fel, ahogy kéne. Viszont nagyon jók a túrt, buckás pályákra, latyakba stb. És ekkora testmagassághoz mindenképpen hosszabb léc kell, legalább 185, vagy feljebb.
Előzmény: (simikeke 196813)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2017.11.23. 20:11
Magam részéről már jó néhány éve all-mountain lécekkel megyek, de csak lelkes amatőr vagyok. A két említett léceket nem ismerem, de a paraméterek alapján egyértelműen az első inkább pályára való, a második pedig a pályán kívül muzsikál jobban. Azért 98-as derékkal már nem a leg optimálisabb szép íveket karcolni ;) Szerintem nézz még körül jobban ha mind a két műfajra akarsz választani akkor valami kompromisszumos megoldást kell találnod. Gibicnek semmi sem drága, de én a helyedben egy 80-as derék körüli lécben gondolkodnék és a magasság inkább a 180-hoz legyen közelebb.
Előzmény: (simikeke 196813)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
simikeke
1 élménybeszámolót írt
1
6 éve tag
2017.11.23. 19:01
Sziasztok!

Síléc nézelődésben vagyok, mert szeretnék egy újat a szezonra és még egy jó ideig. 12 éve síelek, eddig Head carving lécet használtam, de tavaly elértem egy olyan szintet (egyre többet mentem pályán kívülre, szűzhóba stb.), amikor elgondolkoztam, hogy a továbbfejlődés miatt a paramétereimnek és igényeimnek megfelelőbb léc kell. Kipróbáltam a barátom Armada freestyle lécét, de az túl nagy váltás, nem beszélve arról, hogy valamivel több, mint 50%-ban még mindig pályán síelek, ahol kényelmetlen és nem praktikus szerintem. Egyszóval nem nekem való. Elkezdtem az all-mountain léceket nézegetni és biztos vagyok benne, hogy ez a kategória a nekem való. Kinéztem 2 lécet, persze nyitott vagyok.

194 cm vagyok és 80 kg. A carving elég jól megy, szűzhóban és pályán kívül 2-3 szezon óta kezdtem síelni, de tavaly már tényleg úgy éreztem, hogy kevés a carving léc oda, mert jóval többször merészkedtem ki. Magabiztos síelőnek tartom magam.

Az egyik az Atomic Nomad Smoke Ti
Hossz:171cm
Rádiusz (m): 14,4
Geometria: 124-76-105
Profil(Camber/Rocker) típus: All Mountain Rocker
Évjárat: 2016
Ár: Store 13-ban 105.000, de láttam egy lejárt hirdetést 50.000-ért (még nem írt vissza az eladó tehát induljunk ki a Store 13 árából)

A másik az Atomic Vantage Theory
Évjárat 2015
- Hossz: 177 cm
- Fordulási sugár: 18. 9 méter
- Szélességek mm: 130 - 95 - 119
- Eladási irányár: 135 000 Ft.
(Új, bolti ár: 264 000 Ft., legalábbis az eladó ezt írta)
Ha összahasonlítom a két lécet, akkor a második egyértelműen a top kategóriába tartozik és a 30 ezres árkülönbséget nézve (amiből alkudnék) azt választanám, mert jobban megéri.
A kérdésem: Minenhol azt olvasom, hogy pályán kívülre mennyire király, de pályára kevésbé... Nem akarok abba a hibába esni, hogy a végén kiderül, hogy a pályán való síelés hasonló ahhoz, amit a barátom Armada freestyle lécével éltem át.
Valaki tudna esetleg infoval szolgálni, esetleg megkönnyíteni a döntést, melyiket ajánljátok?

Előre is nagyon köszönöm!
Balázs
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.