Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Boardos kérdések topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bazsa10
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2017.12.28. 13:06
10 éve csúszok, ebből 8 aktív szezon.

Azt tudom tanácsolni hogy keménységre egy 5ös felx, se nem túl kemény se nem túl puha.

Neked NEM a flex számít, hanem a lap formája.

Van a Camber ami konkáv alakú (szomorú ív)
van a Rocker ami konvex alakú (mosolygós ív)

Vannak hybridek

Lényeg hogy a rocker kezdő barátibb, less chance to cach an edge, magyarul a Camber lappal többet fogsz esni kezdőként.

Hogy melyik mire jó?

Camber-> carving, high speed, ugrálgatás
Rocker-> szúzhó, trükkök, park

deszka magassága, hát változó, általában a gyárak szoktak megadni weight range-t minden lapjukra (súly besorolás, hány KG tól meddig érdemes használni)

https://www.evo.com majdnem a létező összes deszka fent van meg lehet tekinteni, informálódni.

Rule of thumb, azaz iyen ki induló pont, szabály

ha park boardot akarsz érjen az álladig a deszka
ha szűzhavazni akkor az orrodig
ha carvig a kettő között (szád)
Előzmény: (tomexx 197538)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.12.28. 11:19
Én is a 100+ kg miatt írtam, hogy nem volt jó ajánlás egy kezdő puha lap ekkora súlyhoz.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.12.27. 23:26
Azt, hogy ne vegyél kezdőként új lapot. Két hét csúszás után növöd ki azt, ami most ideális tanulni. Egy használt, jó állapotú dekk is megteszi, sok bolt is foglalkozik ilyenekkel.
Én alapvetően puha lapot ajánlottam volna kezdésnek, de a 110 kg ezt áthúzza. Nyugodtan nézz valami közepestől erősebb flexű deszkát, az fog úgy viselkedni alattad, mint egy puha lap egy 70 kilós ember alatt.
Előzmény: (tomexx 197538)
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2017.12.27. 22:07
Egy keményebb lapnak ahhoz, hogy az élén kanyarodjon, erősebb terhelés kell, amitől jobban felgyorsul. Puhább deszkával előbb eljut a kezdő arra a szintre, hogy át merje fordítani csúsztatás nélkül.
Előzmény: (Bélapó 197567)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2017.12.26. 17:04
"puhább, kezdő lapot, míg pont ugyanebből az okból egy kicsit keményebb haladó lapot"
Ez érdekes!!!! miért puha a kezdő és miért keményebb a haladó lap?????? Nem attól függ, mire használom? Nem látom be, miért egyszerűbb tanulni egy puha lappal! A keményebb lapnak sokkal jobb a tartása, és élváltásnál amit vesztek a réven, nyerem a vámon. Azután, ha valaki tudja kezelni a lapot akkor eldönti, hogy száguldozni vagy ugrálni akar és olyan lapot vesz magának. De az a tapasztalatom, hogy akik igazán rákattantak a bordra, azoknak többféle lapjuk is van, hogy mindig az alkalomhoz illőt vigyék.
Előzmény: (tomexx 197538)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.12.25. 16:05
A puhább lapot javasló boltot kerüld el messzire :-)
Előzmény: (tomexx 197538)
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2017.12.25. 14:54
Keményebbet
Előzmény: (tomexx 197538)
tomexx
1 élménybeszámolót írt
1
6 éve tag
2017.12.25. 13:25
Sziasztok.

Abszolút kezdőként fordulok hozzátok segítségért lap vásárlás tekintetében.

Nem szeretnék bérelgetni ezért elgondolkoztam azon,hogy vásárolnék egy lapot.
Két boltban voltam két teljesen más infóval jöttem ki.

178cm és 110kg vagyok. Azaz nem éppen egy nádszál.
A deszka magasságával kapcsolatban mindkét heylen 156-160cm javasoltak. Viszont az egyik helyen a súlyom miatt a puhább, kezdő lapot, míg pont ugyanebből az okból egy kicsit keményebb haladó lapot javasoltak.
Végig gondolva mindkét válasznak megvan a létjogosultsága és mindkettőben megvan a logika is.

Ti mit javasolnátok?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.