Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Aláöltöző topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1431 élménybeszámolót írt
1431
18 éve tag
2018.01.01. 12:02
Nekem van 2 téli futógatyám. Mindkettő cipzáros alul. Mikor túrázok splittel, akkor futógatyát viselek de nem aláöltözőnek! Van aláöltöző és rá a futógatya. Mikor lefelé jövök, akkor ráhúzok még egy réteget (van egy vízhatlan gatyám, a szára két oldalt cipzáros így cipőstül fel tudom venni).)

Egyébként ha nagyon csapkodnak a minuszok, akkor futáshoz is veszek a téli futónadrág alá is aláöltözőt. De igazad van!!! A téli futógatya használható aláöltözőnek, de ha nincs nagyon hideg akkor melege lesz.
Előzmény: (minerel 197761)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2018.01.01. 09:58
A futónadrág már nem egy melegítőgatya. Ugyanolyan passzos mint egy aláöltöző és nem cipzáros.
A modern aláöltöző amúgy már van vagy 20éves:-)
98 tájékán vettem jó drágán a Sub Zero nevü nadrágom.
Előzmény: (Bélapó 197759)
Bélapó
1431 élménybeszámolót írt
1431
18 éve tag
2018.01.01. 09:24
A modern aláöltözők csak pár éve léteznek. Előtte hosszú alsót ( jäger alsó) viseltünk. Megfelelt!. A futó nadrágot én sem javaslom. Ha testre simul, akkor cipzáros, ha nem cipzáros, akkor bő, szóval semmikép sem jó a cipőbe. Egy modern alsó aláöltöző ára 5 számjegyű, a márkásabbja 2, vagy 3-mal kezdődik. Egy hosszú alsót a kínai piacon pár száz forinttért megkapsz. Nem azt mondom, hogy ez maga a tökély, de mi évtizedeken keresztül ebben nyomtuk. De ha veszel egy harisnyanadrágot - az se sokkal drágább - az is tökéletes.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.12.31. 15:16
Az anyagukban minimális különbség van, simán jó lesz a futócucc. Arra a pár napra hülyeség beruhazni újra. A nadrág lehet max kicsit túl meleg de szerintem nem lesz gond.
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2017.12.31. 12:08
A felsők jók lehetnek, ha azokat hidegben való használatra tervezték, arra kell egy próbát tenni ( beöltözni, futkorászni keveset), hogy funkcionálnak a meglévő síruháiddal: átereszti-e a párát az egyik réteg a másikon, vagy beledunsztolódsz, mint egy fóliába.

A téli futónadrág akkor lehet kellemetlen, ha cipzáras az alja, sícipőnél kellemetlenül nyomni fog a cipzár, de még egy passzentosabb sb-cipőben is sebesre dörzsölheti a lábad. Az igazi sí/sb aláöltözö nadrágok sokszor csak 3/4-esek, hogy a zokni alá, vagy a zokni és a bakancs közé már ne kerüljön semmi.

robi
Petrekin Dávid
4 élménybeszámolót írt
4
6 éve tag
2017.12.31. 09:53
Keződként eddig csak 2-3 órás csúszásokon vettem részt, leginkább Eplényben plusz 2-3 fokban, így az alsó ruházatra sosem fordítottam nagyobb gondot. Viszont idén megyek egy 4 napos osztrák boardozásra.
Mivel régebb óta járok már futni, van légáteresztő téli futónadrágom és elég komoly futó pólóim, kérdésem lennem, hogy ezek pótolhatják -e a klasszikus snowboard/sí aláöltözőt így kezdő szinten. Persze egy polar pulóvert még beszerzek.
Köszönöm a segítséget.
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.