Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síléc választás topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.01.25. 20:18
Szia Fuxos!
4xfélnapot "nyúzogattam" én is egy 2015-ös 165cm-es SLX-et, bár néha ő nyúzott engem. A délutánokon pályán kívüli lécre(és terepre váltottam), bár tegnap a Csorba-tónál végig az SLX volt a talpam alatt és javarészt kemény "talajon".
Puhább hóban valóban "kezesbárány", de ahogy az aljzat és a meredekség keményedik, a léc is kibújik a bőréből.
Az ügyetlenebb(bal) lábammal nem mindig tudtam a megfelelő terhelést "ráadni", ilyenkor "megrázta" magát(ahogyan ezt kábé 6-7éve is tapasztaltam már egy korábbi SLX-nél), egyszerűen "ficereg az eleje".
Jó eséllyel ez bizony terhelési, sítechnikai hiba nálam, sokat mérgelődtem miatta.
Aztán tegnap néha sikerült "szépen megtaposni" a balost is, jobban kiengedtem oldalra és nyomtam a "pedálokat".
No akkor a kemény alappal is szépen jöttek az ívek, de nagyon munkás az tény.
Gondolkodóba ejtett, hogy ezt meddig lehet majd hajtanom, így negyven felett...:))
Előzmény: (Fuxos 198586)
elan-race-slx-amphibio-2015.jpg
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.01.22. 20:40
Két napja egy Elan Race SLX-et nyúzok. Még nem mentem vele frisshó nélküli ratrakolt pályán. Minimum 5 de inkább 10-30 cm új hó volt mindkét nap. Tapasztalatok:

1. Nagyon szereti a rövidebb íveket, de a közepes hosszúságú ívek is jól sielhetők.
2. Folyamatos koncentrálást követel, állandóan melózni kell.
3. Kemény léc, viszont két nap után sem érzek semmilyen fájdalmat a térdemben. (Ennek nagyon örülök, csak nem értem)
4. Jól lehet vele menni a 30 cm-es friss hóban is.
5. A nem összeállt buckák nem zavarják.

Nagyon beleszerettem. Nem lesz könnyű döntés. Ez (SLX) vagy az aphibio 14?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.