Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síléc választás topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.01.26. 21:04
Update

Tapasztalatok 6 nap után: Meghajtottam minden létező körülmény között. Friss ratrakolt pálya, 30 cm friss hó, kemény jeges pálya, olvadt pálya, ilyen bucka, olyan bucka had ne soroljam végig. Mocsok jó.....harap, megbízható, nem igazán zavarják a körülmények. Legjobban a rövid és közepes íveket szereti, de a hosszúak is jó sielhetők. Miután hozzá adaptáltam a sielésem, már dolgozni is kevesebbet kellet. Nem erő kell hozzá, hanem állóképesség. Ma Zauchenseeben 11,6 km szintkülönbséget mentem és érzem a kilométereket, de nem vagyok fáradt.
Az elhangzott dicshimnuszok ne tévesszenek meg senkit. Nem kezdő sí....sőt még haladóknak sem ajánlanám. Kemény léc, profi és magabiztos sielőknek. A megingást azonnal bünteti. Egyszer nagyon elszálltam. :)

P.S. Attila.....én 52 éves vagyok.... ránézésre te egy SLX amphibiót hajtottál, amivel én mentem, az egy rocker SLX
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2018.01.26. 12:44
A múlt hétvégén nekem is érdekes tapasztalat volt, a friss hó miatt kivittem a Stöcklit, régen nem síeltem már vele, hát a combizmom le akart szakadni, nem tudtam eldönteni ez most a szombat esti 1 óra magas pedálfordulatos görgős bicó edzés miatt lehet e így...
Könnyebb volt vele síelni mint a gyári Völkl-el, de annál nem éreztem ezt a leszakadós érzést, a puding próbája az evés, alapon kivettem a boxból a Völkit, bár némileg aggódtam a puha hó miatt.
Nem a bicó edzés miatt volt az érzés, meglepő módon a tárcsás felvonóban is éreztem, hogy könnyebb a Völkel, nem olyan fárasztó a felmenetel, lefelé dettó más érzés volt, ettől is érzem a combom nem kicsit, de nem az a leszakadós.
Amiben nagyon más volt az az élre harapás, a beterhelésre való reagálás és az ívre meghajlás volt, ahhh, fülig ért a szám tőle, a Stöckli nem akart úgy harapni, nehezebben indult meg íven, és az volt az érzésem nem hajlik olyan egyenletes ívre, az eleje és a vége igen, de a kötés emelő alatt, mintha egyenes lett volna.
A konklúzió az lett, valószínűleg az instabilabb Stöcklin több/másabb izmokat is használni kell, az atom stabil Völk-ön meg ,,csak" bele kell állni.
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2018.01.25. 20:18
Szia Fuxos!
4xfélnapot "nyúzogattam" én is egy 2015-ös 165cm-es SLX-et, bár néha ő nyúzott engem. A délutánokon pályán kívüli lécre(és terepre váltottam), bár tegnap a Csorba-tónál végig az SLX volt a talpam alatt és javarészt kemény "talajon".
Puhább hóban valóban "kezesbárány", de ahogy az aljzat és a meredekség keményedik, a léc is kibújik a bőréből.
Az ügyetlenebb(bal) lábammal nem mindig tudtam a megfelelő terhelést "ráadni", ilyenkor "megrázta" magát(ahogyan ezt kábé 6-7éve is tapasztaltam már egy korábbi SLX-nél), egyszerűen "ficereg az eleje".
Jó eséllyel ez bizony terhelési, sítechnikai hiba nálam, sokat mérgelődtem miatta.
Aztán tegnap néha sikerült "szépen megtaposni" a balost is, jobban kiengedtem oldalra és nyomtam a "pedálokat".
No akkor a kemény alappal is szépen jöttek az ívek, de nagyon munkás az tény.
Gondolkodóba ejtett, hogy ezt meddig lehet majd hajtanom, így negyven felett...:))
Előzmény: (Fuxos 198586)
elan-race-slx-amphibio-2015.jpg
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2018.01.22. 20:40
Két napja egy Elan Race SLX-et nyúzok. Még nem mentem vele frisshó nélküli ratrakolt pályán. Minimum 5 de inkább 10-30 cm új hó volt mindkét nap. Tapasztalatok:

1. Nagyon szereti a rövidebb íveket, de a közepes hosszúságú ívek is jól sielhetők.
2. Folyamatos koncentrálást követel, állandóan melózni kell.
3. Kemény léc, viszont két nap után sem érzek semmilyen fájdalmat a térdemben. (Ennek nagyon örülök, csak nem értem)
4. Jól lehet vele menni a 30 cm-es friss hóban is.
5. A nem összeállt buckák nem zavarják.

Nagyon beleszerettem. Nem lesz könnyű döntés. Ez (SLX) vagy az aphibio 14?
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.