Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Tátralomnic topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2018.01.28. 22:39
Először is köszönöm szépen.

A fényképek nem adják vissza a pálya lejtését. Próbáltam többféle képet készíteni, többféle helyről, különböző látószögekkel nem lett igazán szemléletes. A profillapomon több albumot is találsz. Ugyanaz a helyzet, mint amikor egy versenyautóban ülsz és kívülről a videó közel sem adja vissza a valós sebességet. Ha fent vagy először levegőt kell venni, DE nyugodtan próbáld meg közepes sítudással is, én sem vagyok profi és mindig síelünk itt. Természetesen a profiknak ez nem kihívás (gondolom). Amit lényegesnek tartok, hogy figyelj a sebességedre. Itt, ha előtted van valaki és nem tudsz elfordulni miatta oldalra pillanatok és pár méter alatt rendkívül fel tudsz gyorsulni, és utána már nehéz megfogni. Persze nem mindegy, hogy mennyire jeges és milyen buckás a pálya, de ebben az évben nekünk mindig jó volt. A szezonban eddig öt napot síeltünk Lomnicon. Arra figyelj, ha köd van nagyon nehéz tájékozódni, mert minden fehér és nincs viszonyítási pont. A fiammal -aki nálam lényegesen jobban, stabilabban és gyorsabban síel- futottunk bele egy olyan "tejföl" időbe, amikor gyakorlatilag semmit sem láttunk. A probléma az volt, hogy elvesztettük a "térérzékelésünket" és amikor azt gondoltam, hogy oldalra fordulok belefordultam a lejtőbe, mire észleltem a helyzetet már nagyon felgyorsultam. Egyébként pontosan pár napja láttunk olyat a liftben ülve, hogy esés után valaki 100-150 métert csúszott lefelé. Ha a nyereg nem lenne lényegesen kevesebbet járnánk ide.

KKy
Előzmény: (Kis Kovi 198743)
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2018.01.28. 22:36
Indulásnál ki kell hajolni, hogy lásd a pályát.
Előzmény: (Kis Kovi 198765)
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2018.01.28. 21:53
Köszönöm.
Az utolsó kép lehet a "kiindulópont":)

A meredekség nem tűnik eszveszettnek, viszont a képek alapján folyamatosan és nagyon hosszan "esik" a pálya megálló nélkül, ez teheti igazán nehézzé, illetve az esetleges nehezebb pályaviszonyok (bucka v. jég).

Voltam egyszer már arra egy szezon elején, de akkor még le volt zárva ez a szakasz. Alulról nézve nem tudtam megállapítani, hogy mennyire lehet durva.
Előzmény: (JTL 198762)
JTL
72 élménybeszámolót írt
72
8 éve tag
2018.01.28. 21:28
Valami ilyesmi, persze a kép nem tükrözi a valóságot.Sokan nyelik az adrenalint indulás előtt, van aki két kör erejéig is.01.27 L
Előzmény: (Kis Kovi 198743)
IMG-20180127-094918.jpg
IMG-20180127-094913.jpg
Mintha kútba néznének a sporttársak
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2018.01.28. 15:47
Isten éltessen, szép kerek:)
Nagyon szuper ünneplést választottatok.

Nagyon jók lettek a fotók is.

A nyeregben lévő fekete pálya nagyon brutál, vagy közepes sítudással már élvezhető?
Előzmény: (KKy 198724)
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
2018.01.27. 21:00
Út a Lomnici-csúcsra!

Születésnapi síelés keretében január 14-én meglátogattuk a csúcsot is. Egy kis képes beszámoló, most más szemszögből.
Indulunk a szállásról
A cél még homályba vész
A csúcsok már előbújtak
A csodálatos sziluett
Már a Kőpataki-tó is napfürdőzik
Oda szeretnénk feljutni
A "Start" után
Először síelünk egy kicsit
Itt fent győzött a nap
A kedvenc pályánk teteje
Vagy ezzel megyünk, vagy gyalog
Árnyjáték először
Árnyjáték másodszor
A lomnici nyereg legendás pályája
Elhagytuk a nyereg magasságát
A villanyáram is nehezen bír feljönni
Majdnem látszik a teljes pálya
Van aki gyalog jön
Vannak akik gyalog jönnek
Vártuk Őket
Ég és föld között
Itt kellene lesíelni, nem mertünk
A nyereg legmeredekebb része, innen nézve kék pálya
Ez pedig ebből a magasságból egy zöld :)
Pici "hanygyák" a Kőpataki-tónál
Állítólag itt is le lehet csúszni
Lentről nézve sosem éreztem ekkora magasságkülönbséget
A szülinapi torta is feljött a csúcsra
Tüzijáték Tátralomnic felett
A kedvenc nagykövetségem
Ilyen a tökéletes háttér
A csúcs örökké itt marad
Tükröződések
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.