Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síkötés topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kiralyretes
41 élménybeszámolót írt
41
6 éve tag
2018.02.16. 08:02
Szia! Biztosan hasznos lenne ha azt az irasodat megosztanad.

Egyebkent ugy erzem, h az itt megszerzett informaciokkal megfelelo biztonsaggal be tudom allitani a kotesemet.
Előzmény: (Lackó 199288)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2018.02.11. 18:28
Sziasztok!

Kicsit elmaradtam, és most egyben olvastam sok hsz-t. Ha beledumálhatok pár évtizedes tapasztalattal, akkor azt ajánlanám, hogy -ahogy Jóskáék is írták-, ha valaki nem érti, hogy a kötésen mit és hova kell állítani, akkor ne piszkálja, ne kísérletezzen!

Rengeteg szarul és veszélyesen beállított kötést láttam, egyik-másik ijesztő volt. Beszorítás nélkül irtózatos kioldóerőre feltekert kötés, ami néha mégis váratlanul "leoldott", vagy épp az ellenkezője, rettentően beszorított, de kitekert kötés, de nem ritka a két léc teljesen össze-vissza állítva sem.

Ezt az egészet érteni kell, odafigyelni, nem szabad kísérletezni. Ha elcsesztem és baj lesz belőle, azt nem lehet visszacsinálni.

Bevallom, én már nem számolgatok, bár nem vagyok szervízes, de elég sokat állítottam már. Viszont ismerem a kötéseket, be tudom állítani az előfeszítést és mindig kikérdezem az illetőt. Nem, kor, súly, magasság, lábméret, sítudás, habitus, esetleges problémák, sérülések stb.

Ne álljatok neki állítgatni! Ha mégis, akkor utánajárni, kérdezni, számolni, és egy hozzáértővel mindenképpen leellenőriztetni!

Ui: Van egy korábbi írásom a kötések működéséről, beállításáról, szerintem itt is előfordult már. Ha valakinek fontos, szívesen megosztom.
Inkább, mint hogy hülyeséget csináljon valaki...
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.