Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2018.02.28. 08:09
"esetleg az ívkülső láb túlzottan előre térdel,"

Mármint az ívbelső, nem? Esti borkóstoló előtt írj inkább! ;-)
Előzmény: (ozsi 200117)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2018.02.26. 22:57
A hoké a túlzott harántterpesz (bocs, de ez a sportbeli szaknylevi megnevezése). Ha az egyik láb hajlítottabb a másiknál, valamennyi törvényszerűen lesz. A testtartás a síelésben az erőhatások egészséges és stabil kiállását biztosítja. A hoké olyan testtartást jelent, amikor az ívkülső láb az ideális alátámasztáshoz képest hátrafelé kerül, és ezért ezt a testtartást rontja el. Valószínűleg a medence is el fog fordulni, esetleg az ívkülső láb túlzottan előre térdel, az ívkülső nem fogja jól megkapni a terhelést. Sajnos tudom, mert én is hajlamos vagyok rá.

Sok tematikában fenáll az, hogy az alapiskola nem azt tanítja, amit a haladó iskolában célként síelnek. Ez tudatos, szerintük bizonyos problémák így hidalhatók át. A síiskolák rendszere inkább arról szól, hogy a nagyüzem működni tudjon, a csoportok átjárhatóak legyenek, pl. a síoktató megbetegedése esetén a másik könnyen át tudja venni a csoportot stb. Ez fontos szempont, de nem sítechnikai vagy pedagógia, hanem a működőképesség fenntartásának a szempontja. Ne ítéljük el, akinek ez nem tetszik, az kifizetheti a magánórát, ami pont ezért is kerül többe.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.