Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Dobogókő topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
syorg58
128 élménybeszámolót írt
128
16 éve tag
2018.03.01. 15:07
Olyan rossz nem is lehetett a pálya, ha 81-el tudtál menni lefelé.
Norcea
14 élménybeszámolót írt
14
11 éve tag
2018.03.01. 10:58
András, a mezei kommenttagok nem férnek hozzá a könyvtáradhoz, pedig szívesen megnéznék a képeket :-)
Szombaton én is felmegyek, lesz ami lesz.
Puskás András
34 élménybeszámolót írt
34
14 éve tag
2018.03.01. 09:49
Hali!
Hat év után tegnap, azaz 2018.02.28-án ismét síeltem egy kicsit a Dobogókő-i sípályán.
Vegyes érzelmekkel érkeztem, és így is távoztam.
Rendkívül díjazom és értékelem a pálya üzemeltetők és karbantartók, a személyzet munkáját, de csodát ne várjon senki.
Hó valóban van pályán kívül ahová nem igen lehet kimenni, és a pályán is, amin járt a ratrak.
De megítélésem szerint az a pár ratrakolás, inkább pálya "simítgatás", mint tömörítés, hisz nincs kifagyott pálya alap, de az is inkább a lankás részen, mert a meredek a ratraknak komoly kihívást jelent, így az a rész ...
Ebből adódóan a meredeken egy erősebb kanyarnál máris jött elő minden, nem mondom, hogy kövek, hanem inkább fagyott rög darabok, sajnos az alsó részen is csak komótosan volt szabad kanyarodni.
Ez mind így teljesen logikus és természetes, hisz pár ratrakolással nem lehet kiváló állapotokat létrehozni, így az hogy 50 cm hó és ratrakolva a pálya a egyeseknek elég félrevezető lehet, aztán a síelés közben meg végén csak teszik a sértődött, meg lesajnáló megjegyzéseket, és indokolatlanul "bántják" a síterepet.
A leírtakból adódóan többségében a meredek rész szélén lezúdultam, aztán amikor már ott sem láttam úgymond egybefüggő "fehérséget", meg ebédeltem a Zsindelyesben és vegyes érzelmekkel távoztam, hogy sajnos megint csak egy rövid időt tudtam jót síelni Dobogókőn, ha tovább maradok csak feleslegesen mérgelődtem volna.
Hajrá Dobogókő, talán eljön az idő amikor egy egész napot, vagy többet ki tudok síelni élvezettel.
IMG-1115.JPG
IMG-1116.JPG
IMG-1117.JPG
IMG-1145.JPG
IMG-1146.JPG
IMG-1149.JPG
Image-1.png
Image-2.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.