Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Wengen topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2018.03.22. 10:25
Örülök, hogy végre kipróbálhattad és neked is tetszett. Nekem is nagy kedvencem ez a pálya, csak sajnos már régen síeltem itt. Kár, hogy a cél előtti letörést néhány éve "lefaragták", az még jó kis móka volt fáradt lábakkal :).
Előzmény: (TibiF 200829)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2018.03.21. 20:05
Decemberben sokat jártunk ezen a terepen azóta "hanyagoltuk" a sípályát mondván ki kell próbálni Berner Oberland többi síterepeit is. Ki szerettem volta itt próbálni a "Lauberhorn-Rennstrecke"-t ahol Svájc leghíresebb lesikló versenyét rendezik. Ezt decemberben nem lehetett kipróbálni, valószínűleg a verseny miatt le volt zárva. Szerencsére márciusban már nem volt lezárva a pálya így hát kipróbálhattam. Első lesiklásom után az mondtam szuper a pálya: a vonalvezetése nekem nagyon tetszett. Majdnem végig fekete pálya, 1028m szintkülönbség 4500 méter hosszan. Mikor először lecsúsztam azt mondtam magamban ezt még 1x ki kell próbálni. Aznap egyedül síeltem másnap oda vittem a gyerekeimet is nekik is hasonló volt a véleményük. A pályát jól ismertem a versenyt láttam, szinte minden kanyarját tudtam mikor mi fog következni. A lányom mikor lejött végig mondta itt ez a kamera ezt mutatta, szemben van a nézőtér, stb. mint a Forma1-es pályán a kanyarok. Van sebesség mérő rész is. Eddig én olyan 70-80km/h sikerült csúsznom a többi pályákon. Itt 105km/h mutatott a mérő. A kisebbik lányom megjegyezte apa itt a versenyzők 158km/h-vel jöttek. Hiába na ennyi a különbség Beat Feuz és köztem :) A pálya aljában ki van írva az utolsó szezon futamának ideje: ha elgondolom itt csúszott Axel Lund Svindal, Beat Feuz vagy Marcel Hirscher januárban. Leggyorsabban itt egy kört úgy lehet megtenni, hogy Wengenben a kabinos felvonóval kell felmenni a Mannlichenre nem a fogaskerekű vonattal Kleine Scheideggre mert az lassabb, majd lecsúszni, felvonózni az Eiger Nordwand, Wixi felvonóhoz és ismét lehet lecsúszni a Lauberhorn pályán. A Wengen vasút majd felvonó kombináció lassabb, meg sok rajta a keleti turista.
március 14-én 7:50-kor a völgyből a Mannlichen
itt  még csak a csúcsot süti a nap
dél irányban a hegyek
innen indul a Lauberhorn
fentről így néz ki a pálya
az első kanyar után ezt lehet látni visszafele
a völgybe vezető út
a vasút alatt visz az út
a laposabb rész
szemben már látszik Wengen
adatok Lauberhornról
a befutó
az utolsó gyorsító
Mannlichen részen sem voltak sokan
itt már jártak freereiderek
még érintetlen terület
a grindelwaldi rész
kék ég hóval
egyik fekete pálya háttérben az Eiger gleccser
völgybe vezető kék pálya
Eiger, Mönch és a Jungfrau csúcsa már nem látszik
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.