Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Snowboard bakancs kérdés topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
basquiat
117 élménybeszámolót írt
117
11 éve tag
2018.11.21. 17:50
Nekem Anthem-em van, én nem ajánlom, mert nagyon nem pratikus a Nitro fűzőrendszere. Ugyan is a gyorsfűző rögzítője pont a bakancs nyelvén van, ami a legnagyobb erőhatást kapja kanyarodáskor és azok a vékony madzagok álandóan eresztenek.
Nem rossz bakancs, de nem is egy nagy eresztés, nekem egy 20-30nap után már nagyon kipuhult, most kb 50-60nap lehet benne, óssze tudom érinteni az orrát a szárának a tetejéve... Idén cserélem.
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2018.11.21. 12:00
Először is mind a kettőt fel kell próbálni és amelyik kényelmesebb azt kell megvenni. A lényeg hogy elsőre szűknek kell érezni belül mert később tágulni fog. Illetve a belsejét lábra kell melegíteni (úgy látom hogy a Ride melegíthető, a Nitro nem biztos). Viszont legyen kicsi plusz hely a nagy lábújnak ha mozogna előre hátra picit akkor legyen hely. De a sarkadat és a lábfejet tartsa rendesen.

Sokan ott rontják el hogy nagyobb a bakancs a lábuknál és ezt erős fűzéssel ill szoros kötéssel akarják kompeználni de a végén ez inkább a lábat szorítja el és sosem fog kényelmes lenni. A bakancs akkor jó ha közepes erősségű fűzéssel és lazább kötés csatolással is jól tart és kényelmes. És itt jön be a kötés fontossága mert ha kötés saroknál el tud mozogni fölfelé akkor ront az érzésen.

Általában a fűzös bakancsok a jobbak mert gyorsfűzésűek nem igazán működek jól. Állandóan újra kell húzni.

Egyébként mind a kettő márka a jobbak közül való. Inkább az számit melyik illik jobban a lábfejedhez.
Viktor Farkas
3 élménybeszámolót írt
3
7 éve tag
2018.11.20. 09:10
Sziasztok,
Bakancs vásárlás elött állok, leszukítettem a listát 2 modellre, Ride Triad, Nitro Anthem, mindkettő az idei. Valakinek van tapasztalata a konkrét tipusokrol, esetleg márkákról?

Köszönöm a segítséget.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.