Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síszemüveg topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2018.11.25. 16:19
Melyikeket vetted meg?
Én most vettem észre, hogy a lent emlegetett Scott-ot egyszerűen nem találom sehol ... :(
Előzmény: (blint63 201984)
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2018.11.25. 15:13
Köszi a tippeket srácok. Hát igen, ez a keretnélküliség tántorított el végül, fancy, de nem tűnik túl praktikusnak. Végül elmentem Decathlonba és vettem egy nagy fényáteresztésű szemüveget a ködhöz és egyet napsütéshez ennek az árából :D
Előzmény: (Vid 201889)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.11.19. 21:20
A kívülről színes lencsék belülről egyszínűek, és akármilyen színűek lehetnek, kívülről nem látod.
Az általad hivatkozott szemüveg minden világ legrosszabbika. Domború a lencse, foncsorozott, amit még azzal is fokoznak hogy hiányszik a strapabíró nagyméretű keret, ami leejtésnél, meg úgy általában megvédi a lencsét a karcolódástól. Ennél a szemüvegél a teljes domború felület ki van téve a sérülésnek, még a széleken is.
Amikor egy ilyen szemüveget adnak 40000-ért, és még egy tartalék lencse sem jár hozzá, az aztán a lehúzás.

Én a szürke szemüvegemet használom általában ködben is, és semmivel sem rosszabb mint a sárga meg rózsíszín lencséjűek.
Pedig én akkor is kint vagyok amikor szinte üresek a pályák, és a legutolsók között jövök le este.

Sajnos a lencse színe sokszor nem derül ki a képről, bár a vadonnál ahogy nézem van pár ahol belülről is van róluk kép.
Előzmény: (blint63 201868)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2018.11.18. 19:05
Szia
pont ilyenem van, néhány órája vettem le Kaprunban :)
Miután bebújt a nap a hegy mögé, még simán tudtam vele menni.
Tavaly vettem, (nem ennyiért, ez most jó ár, lehet veszek még 1et, ha ennyi) szintén egyszínűt váltottam vele (halványlila Scott), mentem vele mindenben már, nem emlékszem, hogy kiábrándító lett volna valamelyik helyzetben.

Nekem ez illeszkedik legjobban az arcomra az eddig szemüvegek közül, pára semmi.

Ennyiért szerintem megéri, legorsszabb esetben átveszem, ha nem jön be :)
Előzmény: (blint63 201868)
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2018.11.18. 19:04
Azért még bőven találni nem ,,nagyképernyős" szemcsit is, egy adott márkánál is: https://www.vadonsport.hu/sieles/siszemuveg/siszemuvegek
A vakítás ezeknél az szerintem, hogy nagyobbnak akarják mutatni magát a látótér mint amilyen, a keret ugyan úgy ott van, csak kívülről lencse takarja, és sérülékenyebbnek is tűnik emiatt a megoldás miatt.

Foncsorozot sötétebb egy kicsit mindig mint egy sima lencse.
Előzmény: (blint63 201868)
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2018.11.18. 17:17
A sisakos plexi kapcsán meg tudom erősíteni a fél-konklúziót, tempós síelőknek nem ajánlott, én Uvex-szel "fürödtem be", de szerencsére plexit levéve a sisak príma.

Viszont a jól bevált szürke síszemüvegem elkopott, és az újabbak ahogy látom mind ilyen sokszínű, polarizált plexivel készülnek. Jó nagy parasztvakításnak tűnik elsőre.
Van valakinek tapasztalata ilyen "szivárványos" szemüvegekkel? (erre gondolok pl: https://www.sportsdirect.com/nevica-whistler-skin-goggles-mens-406125?colcode=40612503)

Nyilván nem a napsütés miatt aggódom, hanem, hogy szürkületben vagy ködben mit tudnak?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.