Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Boardos kérdések topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2018.12.06. 15:48
Szia,

Alapvetően teljesen jó a bakancs + kötés kombinációd, nem biztos hogy megéri egy nagyon alap lapot venned főleg ha már magabiztosan board-ozol. Nem tudom hogy hány napot mész egy szezonban, de lehet itthon is komolyabb lapokat bérelni és ki tudd próbáli a különböző márkákat, formákat stb... Vagy esetleg használtan valamit...


Erre a stílusra camber közép és rockeres orr/vég pont fekszik, vagy esetleg valamelyik hybrid forma.
A szélsőségeket érdemes kerülni túl nagy, túl merev stb...

Ha továbbra is vennél a három közül én is Nidecker-t mondanám...

Itt vannak még ilyen "best-buy" dolgok de ezek mind drágábbak lesznek :

https://thegoodride.com/snowboard-reviews/?mens=1&favorites=1

Üdv
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2018.12.05. 21:05
A lengyel lapok ár/érték arányával nehéz versenyezni, ha tetszik nyugodtan veheted azt. A decathlonossal pedig gyors lehetsz a pályán és megtart ha jeges, de a 10m-es sugárral inkább csak nagy íveket húzhatsz, carvingozáshoz nem való. Ilyen árban nehéz alternatívát ajánlani, én most csak ezt találtam, ami itthon 65.000 Ft-ért elérhető:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Ha érdekel, üzenj privátban, vagy használd a Google-t.
ingkisstamas
3 élménybeszámolót írt
3
5 éve tag
2018.12.05. 19:44
Szia.
Testfelepitesem atlagos, 74 kg, 42,5-es labmerettel, 1,75m magassag. En inkabb a Raven fele hajlanek, ha estleg van mas harmadik variens, megoszthatod velem.
Koszonom.
Előzmény: (golo 202251)
ingkisstamas
3 élménybeszámolót írt
3
5 éve tag
2018.12.05. 19:36
Szia, koszi a gyors valaszt.
Tudasszintem szerintem egy olyan kozephalado-haladonak felel meg, eddig regi puha boots-om volt, es 10 eve vasarolt hasznalt Quechua klasszik camberes lap, hasznalt puha kotessel. Iden valtottam K2 Maysis bootsra es Union STR kotesre.
Mit szeretnek? Igazabol szeretem a sebesseget (kicsi korom ota sizek, azt azert jobban, mint a snowboard-ot), szeretem a carving-ot, es kiprobalnam a freeride-ot is. Gyakorlatilag egy olyan deszkat keresek, amelyik megallja a helyet a palyan (meg akkor is, ha kicsit jeges is), de ha veletlenul szuz havat lat, azert ne fossa ossze magat! :)
Probaltam osszegyujteni az informaciokat, es amire rajottem, hogy egy olyan lapot kellene valasszak, amelyik direkcionalis, legyen az orra kicsit rocker-esebb.
Ha van otleted, szivesen meghallgatom.
Koszonom.
Előzmény: (totyi69 202242)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2018.12.05. 19:18
Az első 10m ívsugarú, a másik 7,5m! Az előbbihez nagy sebesség kell és fizikai erő (vagy testsúly), hogy beforduljon, és még akkor sem biztos, hogy élvezni fogod, mert nagyon fárasztó lesz. A merevsége is nagyobb és nekem az anyagösszetétele sem tetszik (csak 20% fa, a többi műanyag és ragasztó), bár a talpanyaga jobb. A második lap sokkal fordulékonyabb, toleránsabb és könnyebben kezelhető. Azt, hogy neked melyik lenne az ideális, vagy inkább egy harmadik, azt a testsúlyod, stílusod, lábméreted, kötésszög (kacsa vagy nem kacsa) ismeretében tudnánk megmondani. Szerintem keress fel egy szaküzletet, ahol ebben is segítenek.
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2018.12.05. 16:17
Szia ingkisstamas,

Háát egyiket sem használtam még de az adatlapok alapján elég eltérő felhasználású lapok,

Wed’ze Bullwhip 700 - klasszik camber, rocker orral szerintem egy merev szűzhavas/carving lap lehet és elég nagy méretben gyártják (160-166 cm)

Raven Grunge - pedig egy hybrid camber all-mountain lap közepes keménységgel ( bár a hybrid lapok talán 1 fokkal keményebbnek tűnnek mint ami rá van írva). ez általános felhasználásra jobb lehet.

Célravezetőbb, ha megírod hogy mire szeretnéd használni milyen tudásod van, esetleg miket vásároltál ezidáig ( kötés, bakancs) mert nem árt ha az is pariban van a lappal.

Üdv, Tamás
ingkisstamas
3 élménybeszámolót írt
3
5 éve tag
2018.12.04. 20:03
Sziasztok. Uj deszkat szeretnek vasarolni, probalok nem tul sokat kolteni ra, mivel teljes szettet vettem az iden, s mar igy is joval kifutottam a keretbol. Szoval ket modell kozott vacilalok, az egyik a Wed’ze Bullwhip 700-as, a masik a Raven Grunge.
Ha van koztetek olyan, aki esetleg ezeket a modelleket ismeri es esetleg probalta is, az kerem ossza meg velem is. Elore is koszi!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.