Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2019.01.13. 22:25
Én is 182 cm magas vagyok. Két pár lécem van, az egyik 171 cm, a másik 170 cm. Az egyik nem rockeres, stabil, enyhén carving, ez gyors pályára való; a másik egy könnyű, rockeres, erősebben carving „játékléc”, ami puhább pályán, legfeljebb közepes sebesség melletti könnyed (energiatakarékos :)) szlalomozást tesz lehetővé. Neked szerintem jobb lenne egy az utóbbi csoportba tartozó rockeres carvingléc. Egy ilyennek az ára kb. 100 ezer forint, de ha megfelel számodra az előző szezonból visszamaradt modell, az csak kb. 75-80 ezer forintba kerül (természetesen kötéssel, beépített fékkel). A kölcsönzés véleményem szerint inkább a profiknak való (ők olyan sílécet vesznek, ami 400-500 ezer forinttól indul), mert ha nagyon sok pénzt ad ki az ember egy lécért, akkor ne utólag derüljön ki, hogy nem felel meg az elvárásainak. Ha nem tudsz sok pénzt sífelszerelésre szánni és kölcsönzöl lécet, botot, sícipőt, akkor pár nap vagy 1-2 hét alatt elszállhat az anyagi kereted. Ilyen esetben szerintem bölcsebb először használt sílécet venni, aztán – a tapasztalatok levonása után – újat. Ez igaz lehet a bakancsra is (főleg, mert ahogy fejlődsz, idővel nagyobb flexűre kell majd váltanod, akkor ráérsz újat venni).
Előzmény: (Bigmafa 203115)
Kutas Dávid
106 élménybeszámolót írt
106
14 éve tag
2019.01.13. 02:59
ha bevallalosabb vagy egy 165cm slalom kozepesen kemeny sit vennek pl Fisher RC4 kategoriaban, radiusa kb 13m; ha kevesbe bevallalos akkor egy 168-175 cm hossyu tartomanyban mozgo all mountain sit, radius kb 15-17m kozott.
Előzmény: (Bigmafa 203115)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2019.01.12. 23:14
Nem kell csilivilit venni, azért a mostanitól legyen kicsit hosszabb, és általánosságban elmondható, a fa jó dolog egy lécben, ha nem csak mutatóban van benne az még jobb, minőségi fa mag az meg a legjobb.
A mostanidról azt találtam, szintetikus mag, kölcsönzős modell.
Látatlanba bármit ajánlani nem könnyű, merre laksz?
Előzmény: (Bigmafa 203432)
Bigmafa
36 élménybeszámolót írt
36
8 éve tag
2019.01.12. 22:37
Fenébe. Azt reméltem azt írjátok hogy persze, vegyem meg a legújabb csilivilit, és indulhatok a világkupán... :(
Előzmény: (gaboca 203131)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2019.01.06. 20:45
Számít a léc is, de a tudás többet, azt meg oktatótól kapod nem a léctől. Megvan a tudás, meg lehet támogatni egy jobb léccel!
Előzmény: (Bigmafa 203130)
Bigmafa
36 élménybeszámolót írt
36
8 éve tag
2019.01.06. 20:34
Kösz ez világos, és igyekszem is élni a lehetőségeimmel. A kérdés az, hogy a léc tényleg teljesen mindegy-e, vagy azért számít sokat.
Előzmény: (gaboca 203129)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2019.01.06. 20:32
,,-Nem akarok én lenni a hegy ördöge, de szeretnék szépen síelni - szigorúan pályán, és nem őrült módjára"

Ehhez nem másik léc kell, hanem oktató, de komolyan! :-)

Kérdezd Lackót, épp most kezdenek Visegrádon, ha helyileg megfelelő.
Előzmény: (Bigmafa 203115)
Bigmafa
36 élménybeszámolót írt
36
8 éve tag
2019.01.06. 16:46
Sziasztok,

gyenge középhaladóként kérdeznék. Eddig egy tizenéves 159-es Atomic ETL lecet hajtottam az elmúlt 2-3 évben (ekkor tanultam meg síelini is nulláról), de azt érzem, hogy kezd a léc kevés lenni. Persze ez viccesnek hangzik tőlem a sítudásommal, de most efelett elegánsan lépjünk túl.
Erősen gondolkodok, hogy beszerzek valami pályára való középhaladó lecet. Illetve bérelnék egyet próbaképpen.
Mire kell nekem figyelnem?
-Jelen állapotban kb 35km/h-val síelek, ekkor érzem magam még biztonságban
-80kg felé tendálok a 182centis magasságommal és 40-es korommal
-Szép íves fordulókat még nem tudok venni mert azért sodródik a léc rendesen.
-Nem akarok én lenni a hegy ördöge, de szeretnék szépen síelni - szigorúan pályán, és nem őrült módjára

Azt sem tudom, hogy itt tényleg a léc kevés-e, vagy az én technikám ennyire gyatra.
Szóval, milyen lécet kérjek a kölcsönzőben? :)

Köszi!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.