Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síléc választás topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2019.01.16. 19:53
Szerintem már belegabalyodtál a dologba. :-)

hamoriarpinak van igaza, bérelni kell, vagy egy síteszten kipróbálni párat. Soha az életben nem fogod marketing leírások vagy fórumos vélemények alapján összehasonlítani őket.
Nekem ez a sí jön be, neked meg az, kinek mi fekszik. Csalódtam én már agyondicsért síkben, utána meg nem akartam leszállni látszólag semmitmondó lécekről.
Előzmény: (joce29 203659)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2019.01.16. 19:48
:-D Akkor bántanál meg, ha én gyártanám. De sajnos nem így van, a profit nem az én zsebembe vándorol.

Nem muszáj neki Elant venni, csak márkán belül maradva próbáltam alternatívát írni a 16-os vagy 14-es mellé.
Előzmény: (gaboca 203667)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2019.01.16. 18:45
Lehet, a technológia, a felhasznált anyagok minősége, a geometria, ez mind befolyásolja, és az egyéni sajátosságok, tudás béli különbségek.
Egy példa, lásd a képeket, famagos léc, mindkettő, de azért szemmel látható eltérés van a kettő között, volt a két léc között is eltérés, nem annyira meglepő módon, a kimunkáltabb Dynastar jobb volt mint az Elan.
A másik két képen is famagot látsz az egyik Völkl, a másik Elan, itt is van eltérés a felépítésben, egy Völkl féle, rétegekből elkészített, (k.b, 22, ha jól számoltam) drágább előállítani, mint egy három darabból állót, ez is lehet egy oka a drágább árnak, és a finomabban sielhetőségnek.
vgy73 hasonlata tetszik, csatahajó vs. gyorsnaszád, én kicsit póriasabban szoktam megfogalmazni, nekem az Elan SLX-ek például kicsit durungok voltak(bocs Lackó! :-) ), baráti körben is volt pár hasonló vélekedés.
Előzmény: (joce29 203659)
1600-DSCN7328.JPG
1600-DSCN7340.JPG
1600-DSCN7341.JPG
csm-Voelkl-SPEEDWALL-Multilayer-Woodcore-158eb3f90f-1.jpg
core-amphibio-4d-technology-855x522px.png
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2019.01.16. 17:02
Sziasztok!
Nemrégiben kértem egy kis segítséget tőletek, amit meg is kaptam, de ahogy az lenni szokott, bizonytalanabbá váltam a tanácsaitoktól, hiszen mindenki esküszik valamire.
A témaindítás az volt, hogy 15 év után új lécet vennék a régi helyett és van néhány alternatíva a fejemben, amiről véleményeket kértem.
„Elhatároztam, hogy lecserélem a 15 éves K2 Mach Devil lécemet!
Próbáltam beleásni magam a témába, de minél többet tudok, annál bizonytalanabbá válok az új léc választásával kapcsolatban!
Magamról annyit, hogy 20 éve síelek, 178 cm magas, 75 kg vagyok. Sí tudásomat haladónak nevezném, de a profitól távol állok!
A kiszemelt lécek:
- Völkl Code Speedwall UVO L síléc + rMotion2 12.0 D Code green kötés - 171 cm vagy 178 cm
- Elan Amphibio 16 Ti2 2019
- Elan Amphibio 14 Ti 2019
Egyébként árban is így helyezkednek el egymás után, a Völkl a legdrágább és az Elan Amphibio 14 a „legolcsóbb”.
És akkor összefoglalom, amit megtudtam:
hamoriarpi volt a leggyorsabb a segítségemre sietők közül, Ő korábban Völkl Racetiger SL UVO-val nyomta, de Völkl Code S UVO –ra váltott, mert univerzálisabban használható és talán kevesebb energiát igényel. És mivel Ő kipróbálta a Code S mellett a Code L lécet is, biztos vagyok benne, hogy figyelembe vehető a véleménye: „Code S UVO egy zseniális léc.”
De mivel kicsit drágának találom a Völkl Code S UVO és az L modelljét is, főleg úgy, hogy 2015/16-os modellről beszélünk, más irányba is nézelődtem és így került a képbe az Elan fenti két modellje.
Lackó azt írta a Elan Amphibio 16 Ti2-re, hogy igazi sportos léc, na meg, hogy nagyon drága. Az Elan Amphibio 14 Ti –ről pedig azt tudtam meg, hogy a súlyomhoz és valószínű a tudásomhoz is jobban illő lécről van szó.
Ekkor már majdnem rábeszéltem magam az Elan 14-re, amikor elolvastam vgy73 hozzászólását. Ő egy puha lécről váltott az Elan Amphibio 14-re, de azt írta róla, hogy „beletelt pár évbe!!! mire megint úgy tudtam vele menni, mint az előzővel. Egy kemény (pedig puhább a 16-osnál), de nagyon stabil léc. Nem téríti el egy-egy jégborda, nagyobb hókupac sem, de keményen kell vele dolgozni. Tavaly kipróbáltam Kaprunban tavaszi pályán (és vettem) egy Völkl Racetiger SC-t. Nem első de 3. körre éreztem, hogy ez mennyire jó léc. Kb olyan a két léc mint a csatahajó és a gyorsnaszád. A racetiger nem sokkal lassabb, de rettentően kezes, mintha kg-ok lennének köztük, olyan könnyű forgatni, ha nem is annyira stabil, de könnyebb korrigálni.”
Valóban ekkora különbség lehet a két léc között?? Most ismét a Völkl felé hajlok…
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.