Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síbakancs választás topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2019.01.16. 22:06
Síbakancs a legfontosabb és a legnehezebben kiválasztható (könnyen elrontható) része a sífelszerelésnek.
Bakancsot általában a felhasználás módja, sítudás, sebesség, mondo point, lábfej szélesség, boka körüli ívméret és testsúly alapján választunk. Meg van még jó pár extra kívánság.
100 szónak is egy a vége. 95 kilós férfi sielő női bakancsban...
Anatómiailag sem stimmel a női és a férfi lábfej, lábszár, stb. Első pillanatban lehet kényelmes. Hosszú távon biztosan nem fog működni.
Van átjárás a női-férfi-junior-verseny cipők között, de nem ilyen irányban.
Próbálgass. Hozzáértővel.
Előzmény: (daniL 203681)
daniL
2 élménybeszámolót írt
2
5 éve tag
2019.01.16. 21:49
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek. Első síbakancsom szeretném megvásárolni. 95 kg férfi vagyok, eddig nettó 2 hetet síeltem franciaországban. Többfélét felpróbáltam már, de a legjobbnak talán egy Nordica Speedmachine 95WX nevű bizonyult. A W jelölés a női bakancsra utal. Az üzletben azt mondják nincs jelentősége, más kaptafára készül, de ha jónak érzem akkor megvehetem nyugodtan. Másik üzletben nem ajánlották, mondván alacsonyabb a szára a női bakancsoknak és anatómiailag is a nőknek más a lábszerkezete. Nektek mi a véleményetek erről? Én is úgy gondoltam, hogy ha megfelelő érzetre, akkor nincs jelentősége annak, hogy női van ráírva.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.