Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Chopok dél és észak topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2019.01.18. 15:01
Köszönöm!
Puskás András
34 élménybeszámolót írt
34
14 éve tag
2019.01.18. 13:26
Cak azért tudok válaszolni mert most Pestről Balassagyarmat felé , Brezno irányába jöttem kiváncsiságból, külőnben Krupins , Zolyom, Banska, s úgy Breznó felé szoktam jönni.A válaszom kérdésedre elfogadható, de az utolsó szakasz a hegyen át havas, lefagyott, felszórt, van aki csak 20-40-al ment.Én biztosnem megyek arratöbbet, az utak egy hajóhinta a másik irányhoz képest, és nem elldnsúyozza számomra, hogy autoval alug találkoztam, kamionok nincsenek.
Üdv András
Előzmény: (SíMan 203767)
Puskás András
34 élménybeszámolót írt
34
14 éve tag
2019.01.18. 13:17
A nyitva lévő fekete 6-os meg nyom nélküli bucka pálya volt, csak a kihívást kedvelőknek. Természetesen a csúcsról levezető szakasz északi irányba már katasztrófa, jeges néhol hó nélküli. Nagyon oda kell figyelni. A lezárt 11A teljes szélességben a felső szakasza ratrak jégbordázott, nem sjánlom, ellenben a jobb szélén egy tatrak szélessékben szuper, esetenként magas hófúvásokkal, de élvezhető. A közepétől kicsúszva jobbra a használaton kívüli csákányos irányába a teteje szélfújta bordázott, jeges, de lejebbkifejezetten élvezhető pár nyommal.
Szóval a szokásos síelés amikorharcol és küzd az ember, hogy sikerüljön néhány emlékezetes, élvezhető pillanato becsempészni a napi síelésébe.
Talán még annyihogy mennél lejebb jut az ember az erdőben a fak között, megfelelő sebesség hiányában egyre jobban be lehet “tapadni”, ami nem kellemes.
13:15, irány a déli oldal.
Sok havat, szép napot.
Üdv.András
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2019.01.18. 13:01
Hétfőre tervezek egy síelést itt és dél felől közelítenék Miskolcról. Milyen az út Breznóbányától?
Puskás András
34 élménybeszámolót írt
34
14 éve tag
2019.01.18. 11:26
Ma, 18-án az első lifttel át jöttem az északi részre, délelőtt itt nyomom. A körülmények nagyon jók, szállingózik a hó. A fekete 3-as mellett a Derese felé kezdtem, alig találtam vissza az erdőben az alján, még nem volt nyom. Majd a fekete 3-as, ott is nyom fektetés volt egy ismeretlen családdal. Utánna a fekete 7-es ami néhol keményre fagyott ratrak barázdás volt, de szuper. Majd le Lucky-hoz, aztán most iszom eszem a Vyhliada-nál nyílt új éttetemben. Itt persze minden van igen tágas, kényelmes, de most 11:25-kor szinte mindenhol ülnek bent.
Igen kedvezőek a feltételek minden szempontból, bátran merem ajánlani a következő napokban.
Sok havat és szép napot mindenkinek!
Puskás András
34 élménybeszámolót írt
34
14 éve tag
2019.01.17. 18:21
Pici helyzet értékelés a ma napról:
Gyönyörű napsütés nyitástól zárásig. Lent.
Viharos, orkán szerű szél. Fent.
Olyannyira, hogy délben megállították a csúcsra vezető kabinokat északon és délen is.
14 órakor újra indítottak, de csak azért, hogy a beragadt emberek vissza jussanak a kezdő pozíciójukba, gyök kettővel sok megállással, aztán újra off.
A pályák szokásos állapotban, jól síelhetőek, néholmeglepit okozott a szél, lent mintha kissé tapadt volna.
Pályán kívül keresni kellett a havat mert a szél elfújta, s néhol félméter mély bordákon lehetett pattogni, de lejebb élvezhető, csak már mindenhol nyom hegyek vannak a déli oldalon.
Északon ma nem jártam a leírtak miatt.
Sok havat, szép napot mindenkinek!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.