Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Kékestető topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.01.24. 17:02
köszi az infókat, én is így emlékszem. bár a kolléga felvetése jogos, h akkor ezek valóban külső üzemeltetésű bérelt buszok lehettek.

így viszont annál cikibb az üzemeltető hozzáállása, hogy a buszokat nem neki kéne üzemeltetni, rendben tartani stb és mégse képes megszervezni. ma már sokaknak megérne kicsit ráfizetni is szerintem, változtak az idők ugyebár.

nekem pl ettől függ h érdemes e odamennem mert gyenge deszkásnak nagyon rossz a tárcsás, össze vissza csúszkál sinyomokban plusz a sízők is utálják h összecseszi azt, nem jó na.
Előzmény: (kócos 203966)
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.01.24. 16:42
szia szerintem itt már keveredhetnek a dolgok, mert én 2006 telén voltam ott és azok iszonyat legyakott ikarus 260-asok voltak amiken látszott h kegyelemmel mentek át a vizsgán, ill. a difijük is tuti le volt hegesztve mert simán felment amikor autók nem tudtak. (k..va jó hó volt azon a télen)

bár ki tudja, lehet h én vagyok naiv, de el nem tudom képzelni hogy volán ilyen rossz állapotú buszokat üzemeltessen, nekem teljesen úgy jött le hogy a tulaj vett 2-3 kiszuperált ikaruszt gombokért amiken még van pár hónap forgalmi és azokat járatja.

de a kérdésem inkább arra vonatkozott, hogy az elmúlt 3-4 évben volt e egyáltalán példa síbusz üzemeltetésre, tehát hogy szabályosan üzemszerűen használható volt a pálya teljes hosszban.

mert ha nem akkor nyilván nem is lesz már ilyen. azért kérdezem, mert nekem kocadeszkásként nem játszik a tárcsás, csákányos, nagyon nehezen boldogulok velük.
Előzmény: (TZoli 203964)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2019.01.23. 15:33
van autód? Minek? Két cipő elég....
Előzmény: (TZoli 203964)
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2019.01.23. 15:14
Valaki megrendelte, valaki fizette azoknak a buszoknak a költségeit, amik a Veronika rétnél lévő parkírozóból a fenti parkírozó hely felső részéig a várakozókat felhordta. Ha megtelt a felső szgk parkírozó, akkor a mátraházi megállóhelytől hordta fel azokat az embereket, akik előtte megvették a bérleteiket. Akkor a sípálya 1400 méteren lehetett siklani. Hogy minek nevezzük az lényegtelen. A szállítás ára benne volt a jegyekben, vagy valaki megtérítette. Akár Ausztriában, akár Szlovéniában az ilyen jellegű tömeges személyszállítást a helyi busztársaság végzi.
Panoráma bővítésre használható a sípálya folytatása vagy lesiklásra. Az általad javasolt módszer sportos, de úgy tűnik sokaknak nem testhezálló.
.
Előzmény: (TZoli 203964)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2019.01.23. 13:14
Egy kicsit félrement az info. Soha nem volt síbusz, a felvonót üzemeltető társaság a Mátra Volántól (valahogy így hívják) rendelte meg a szállítást. Ők hozták a normál távolsági járataikat a sofőreikkel.
Amúgy meg fóka és felgyalogolsz.
Előzmény: (Krisz101 203953)
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2019.01.23. 07:05
Elektromos kisbusz lenne az ideális, ha már nincs felvonó. Hivatalosan a Veronika- réten nem lehet parkolni, így az ingázás személyautóval nem túl szerencsés és fent is éppen akkora a hely parkolásra, ami a 70- es évek igényeit kiszolgálta. Azért biztos lenne olyan vállalkozó, aki kisbusszal fuvarozna hétvégenként. Nekem egy +1000- est meg is érne. Szerintem az üzemeltetés nem akar ilyenekkel bajlódni...
Előzmény: (Krisz101 203953)
Krisz101
19 élménybeszámolót írt
19
5 éve tag
2019.01.23. 01:55
Sziasztok! én itt tanultam boardozni, jó 10 éve és a Síbusz akkor baromi nagy segítség volt hogy tudtam végígcsúszni egész a Veronika rétig.

Jól értem akkor a hozzászólásokból hogy a síbusz beindítására évek óta nem volt példa?
Ez azért is necces, mert anno legyakott, lehegesztett differenciálos öreg ikarusok voltak és ha évek óta nem használták ezeket, kötve hiszem hogy üzemképesek lennének, szabályok is jelentősen szigorod(hat)tak...

viszont ha ez így van akkor esélytelen hogy a közeljövőben legyen buszos felszállítás... vagy hogy van ez?
és mostanság aki akart végigcsúszni, hogy oldotta meg? egymást felviszik haverok kocsival?

anno a pálya 2. szakasza is elég klassz volt jó hóval, sízők is sokan végigcsúsztak.

köszi a válaszokat :) K.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.