Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
boomen
12 élménybeszámolót írt
12
6 éve tag
2019.01.27. 19:06
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
&index=13&list=LLHqudNxVlOjGOwJ5mWmA15Q

Ezen kívül saját tapasztalat, síbazárban vettem a lányomnak félszámmal nagyobb cipőt (sajnos akkor még nem láttam ezt a videót) és tökéletesen illet a "kisebb" cipőre állított kötésbe. Úgyhogy erre a szezonra van a lánynak 2 sícipője.
Előzmény: (gaboca 204091)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2019.01.27. 18:53
Igaz, hogy síbakancs témában van önálló "altopic", de ha már itt került szóba, itt folytatom: valóban nem minden gyártónál igaz a "félszámos" azonosság. Régebbi cipőimnél (Alpina, Nordica) a héj volt azonos, a betéten viszont egyértelmű volt a félszámos megkülönböztetés. Ma egy Head Esont használok, ezen tényleg azonos a héj és a betét 27-27,5-es méretezése. Tényleg korrigálható "talpemeléssel"! WFeri
Előzmény: (- Marky - 204102)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2019.01.27. 16:40
Biztos vagy benne, hogy ez minden gyártó esetében így van??
Előzmény: (boomen 204078)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2019.01.27. 15:33
Bocsi! Outsiderként azért megjegyzem, hogy a cipő orra felfelé visszafelé szűkül, tehát ha megemeled a talpat, akkor kevesebb hely marad a lábujjaknak előrefelé. Lerajzolni itt nem tudom, de Neked, műszaki embernek talán nem is kell több magyarázat. WFeri
Előzmény: (gaboca 204091)
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2019.01.27. 14:44
Próbálom elképzelni, egy vastagabb talp betét miként befolyásolja a lábhosszt, bevallom, nem nagyon megy...
Előzmény: (boomen 204078)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2019.01.27. 10:13
Köszi, akkor most megint tanultam valamit. Nem bánnám, ha emiatt nem kéne cipőt cserélnem, mert amúgy nagyon kényelmes.
Előzmény: (boomen 204078)
boomen
12 élménybeszámolót írt
12
6 éve tag
2019.01.27. 08:00
Szia!
Jó írás! Annyi hozzászólásom lenne, hogy nincs félszámmal nagyobb-kisebb cipő! Pl. egy 27-es és 27.5-es teljesen egyforma kívül-belül. Az egyetlen különbség a talpbetét vastagsága. A "nagyobban" vékonyabb a betét.
Ez főleg gyereknél lehet érdekes, ha következő szezonban félszámot nőt a lába, csak egy vékonyabb betét kell.
Előzmény: (Ildikogs 204056)
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2019.01.26. 09:55
Szia, javaslom az Atomic Cloud családot, Atomic Cloud 8 vagy 9 lenne a javaslatom, épp most vettem egyet (9), nekem bejött, nem olcsó, de nekem pont sikerült egy "ÁFA nélkül" akciót elcsípnem az intersportnál. Több lécet is próbáltam korábban, tanulni egy HEAD Every One all mountain női lécem volt, nagyon szerettem, és ha mélyebb, buckásabb a pálya, fogom is még használni. (Én már egy "érettebb" korú síelő vagyok, tehát nem a fekete pálya ördöge, de amennyit egy évben el tudok menni síelni, már nem is leszek.)
Azért adnék egy két jó tanácsot, mert saját káromon tanultam meg dolgokat. A léc alkalmazkodjon a tudásszinthez (is), ez nagyon fontos, különben sérülés lehet a vége. Én kezdőként arcoskodtam egy menő léccel, esés és részleges térdszalag szakadás lett a vége. Ne vegyél a párodnak nagyon haladó lécet, inkább később cseréljétek jobbra. A léchez kell a cipő flex indexét is választani. Erről olvashatsz a fórumon jó tanácsokat, én az összhangra szeretném felhívni a figyelmedet. Fontos a megfelelő cipőméret, mert nagyon tudja befolyásolni, hogyan tudja majd a párod kontrollálni a lécet. Én sajnos egy fél számmal nagyobb cipőt vettem (mert az volt éppen a boltban jó a széles vádlimra), azt gondoltam, majd vastag zoknival pont jó lesz. Régebben, kezdőként, kisebb sebességnél nem is éreztem, hogy ez olyan nagy gond lenne, bár azért gyanús volt, hogy nem az igazi... Most ezzel az új léccel biztosan tudom, hogy ez a fél szám többlet sokat ront a kontrollon. És sokat jelent a síkötés beállítása is a tudáshoz. Inkább legyen egy fokkal softabb a beállítás, nem érdemes a síszervizben nagyot mondani a tudással kapcsolatban. Nincs annál rosszabb, ha bukásnál nem old le a léc, és léccel a lábon bukfencezik az ember egy fekete pályán mondjuk 50 métert lefele a lejtőn, megállíthatatlanul (megtörtént, és szerencsére nem kórházban végeztem, és csak 3 napig nem tudtam síelni - hála a műanyag pálcás térdszorítónak, mit mindig viselek).
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.