Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2019.02.06. 10:15
>De például frissen túrt buckás hóban jobban jár a síelő, ha a külső lábat terheli, a belsőt meg csak vezeti.<
Pont nem :)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2019.01.30. 04:04
Érdemes-e játszani a terheléssel a két láb között? Akár magas, akár mély tehermentesítéssel (hajlítva - nyújtva forgatás), akár a külső nyújt – belső hajlít (pedál) technikával síel az ember, a hó felől érkező terhelést, - már csak energiatakarékossági okokból is - célszerű kiegyenlíteni. De például frissen túrt buckás hóban jobban jár a síelő, ha a külső lábat terheli, a belsőt meg csak vezeti. Persze mindig a szituációnak megfelelően. Úgy nagyjából ez a stratégia. Persze, beleszól még a lejtőszög és a sebesség.
Előzmény: (vanczi 204014)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2019.01.27. 19:17
Jó szemed van! :-D

Én egyszer láttam ezt eddig, gyorsan megnézve, de nem tűnt fel az emelgetés. Tényleg ott van, látszik, hogy csak külsőn csinálja a bekormányzást-beforgatást. Viszont csak akkor csinálja, amikor lassan szotyorog. Kicsi a tempó, és valahogy így segít rá a forgatásra.
Amint begyorsít, és már tud gyorsan élt váltani, akkor már nincs ez a külsőre kiállás.

Kipróbálom majd havon, hogy milyen így, próbálok rájönni, mi lehet a célja vele. Vagy csak ilyenre sikerült. :-)
Előzmény: (vanczi 204014)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2019.01.24. 16:26
Egy kis forgatas:

https://www.facebook.com/130797116984929/videos/948277962027851/

Csak masodik nezesre vettem eszre, hogy a belso labat megemelve forgat. Kérdezem a tanult kollegaktol, hogy érdemes jatszani a terheléssel a két láb között?

Azt tapasztaltam ugyanis, hogy konyebben precizbben tudom ezt a technikat, ha nagyjabol kiegyenlitem a terhelest a ket lab kozt, ha nagyon rateszem a kulsore, akkor pontatlanná valik. Viszont a kiegyenlitett terhelesnel meg nem erzem azt az eltartast, ami megenedi,hogy ilyen elszogeket sieljek.

Gyari szlalom sível megyek, ha a palyat megturjak, es vannak fogós tomor feluletek, meg sodros puhák, akkor meg aztan rendkivuli anticipacio kell es sokszor szerencse is, hogy az egyensuly megmaradjon, ne akadjon le az el teljesen, de ne is csusszon tul sokat.

Ötlet? Kinem ki a strategiaja ezügyben?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.