Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síbakancs választás topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2019.02.12. 16:21
Vehetsz Dalbellot nyugodtan, teljesen jó márka, ne félj tőle!

Régebben én is síeltem elég sokat Dalbelloban, nagyon elégedett voltam.
Előzmény: (gombiagi 204682)
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2019.02.12. 15:22
A Dalbello is nagyon régen a piacon van már.
A K2 jó bolt, de nem olcsó, a szakértelmet meg kell fizetni, mi formázott talpbetétet készítettünk velük, elégedetten távoztunk!
Előzmény: (gombiagi 204682)
gombiagi
7 élménybeszámolót írt
7
6 éve tag
2019.02.12. 09:35
Köszönöm a válaszaitok!

Tudtok Budapesten ajánlani olyan üzletet, ahol ilyen szakemberekkel találkozom?


Alapvetően a márkát amiatt írtam, mert idáig a Head bakancsok kényelmesek voltak, és teljesen megvoltam velük elégedve, és a hírük alapján hosszú életűnek hallottam. Nem szeretnék olyan cipőt választani, ami 2 év után bemondja az unalmast, ilyen szempontból gondolom van értelme a márkát is nézni. A Dalbello-t viszont még nem láttam/hallottam, viszont az üzletben azt ajánlották elsőként. Ha úgy tetszik a kérdés, akkor pont amiatt szeretnék előre tájékozódni, hogy ha nagyon kényelmes mindegyikből akár 1-1, akkor mégis melyik éri meg jobban az árát.
Előzmény: (Lackó 204622)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2019.02.09. 20:21
Szia!

Ahogy hamoriarpi teljesen korrekten leírta, a márkákat felejtsd el, helyette -szakember segítségével!- válassz egy méretre, formára, keménységre neked való sícipőt.


Keress olyan szaküzletet, ahol tényleg értenek a dologhoz, és nem csak eladni akarnak neked valamit. Ha nem értesz a dologhoz, akkor magadtól biztosan nem tudsz jól dönteni.
Előzmény: (gombiagi 204473)
hamoriarpi
202 élménybeszámolót írt
202
7 éve tag
2019.02.09. 17:45
Szia!
Ez így, hogy Head meg Dalbello, nagyon tág fogalmak.
Az 50eFt-os limit viszont drasztikusan leszűkíti a lehetőségek tárházát.
Legelőször pontos, hozzáértő mérések szükségesek a méreted meghatározásához. A legdrágább csúcsmodellt sem fogod élvezni egy elrontott méretválasztás mellett. Ez nagyon gyakori hiba.
Ne márkát és semmirekellő funkciókat (walk mód és társai...) keress, hanem egy tökéletesen illeszkedő cipőt.
Ehhez pontosan ismerni kell a lábad dimenzióit és anatómiai sajátosságati.
Előzmény: (gombiagi 204473)
gombiagi
7 élménybeszámolót írt
7
6 éve tag
2019.02.06. 14:14
Sziasztok!

Pár év síelés után eljutottam a nagy mérföldkőhöz, és szeretnék vásárolni egy saját, új síbakancsot.

A legutóbbi HEAD álom kényelmes volt, és valahogy a korábbi lécek miatt szimpatikus is maga a márka is, de emellé Dalbello ajánlást is kaptam.

Ti mit ajánlotok? Mi a véleményetek erről a két márkáról?
Bevallom nem szeretnék 100 ezreket rákölteni, a maximum amiben gondolkodom az 50 ezer Ft... (Most vannak leárazások is, talán ki tudnék fogni valami jót. :) )

Köszi előre is a tanácsokat! :)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.