Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2019.02.15. 00:25
Szia! Lehet, hogy kései már a válaszom, de talán másoknak még hasznos lehet. 2019.02.14-én reggel a völgyben +6 °C volt, változóan felhős ég (kb. 70% napsütés), elég erős szél (főleg a hegytetőn), de szerencsére a liftet nem kellett emiatt leállítani. Az A4-es pálya is nyitva volt, de csak egyszer mentem le rajta, nem elsősorban amiatt, hogy itt-ott földes volt (mert ezeket a részeket el lehetett kerülni), hanem azért, mert a hozzá tartozó csákányos felvonó nyomvonalában voltak apróbb kövek (ha valaki nagyon ügyes, ezeket is ki lehet kerülni vagy az egyik lécet megemelni) és falevelek (amik takarhatják a kis köveket). Az erős szél sok falevelet fújt a 4-üléses beszállójához is, de ezek nem bántják a lécet, csak esztétikailag zavaróak és lassítanak. Az 1-es, a 7-es és a kettőt összekötő Q3-as elfogadható volt, de ilyen pluszos időben hókására (Sulz, Sulzschnee) kell számítani. Ezen is lehet élvezetesen síelni, de legyen a léc frissen vaxolva, technikailag (ezt nem a profiknak írom, mert ők biztos tudják) arra kell ügyelni, hogy a súlypont kissé hátrébb legyen, illetve ha lendületből (nem izomerőből) akarsz kanyarodni, akkor a megszokottnál nagyobb sebességre van szükség. Szintén a hó minőségéből adódik, hogy hamarabb képződnek hótarajok és buckák, amik a kezdők számára gondot okozhatnak. Ennek viszont ellene hat az, hogy nem voltunk sokan (az A4-en éppen egyedül mentem). A mostani hóviszonyok arra jók, hogy ha valaki tavasszal megy az Alpokba, akkor valószínűleg hasonló hóra számíthat, vagyis előre gyakorolhatja a rajta való sízést.
vivilicious
1 élménybeszámolót írt
1
5 éve tag
2019.02.14. 08:17
Sziasztok! Milyen a hó minősége? Megéri még Eplénybe menni? Köszönöm előre is!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.