Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Térdsérülések topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2019.02.18. 15:42
Az a kérdés, hogy a térdvédő csak megelőzésre kell a gyenge térdszalag miatt, vagy korábbi térdsérülés miatt korrekció, megtámasztás miatt is. Van a legmezeibb, a "gumis cső", ez nem sokat ér. A komolyabb, formázott, kb. 30-40 cm hosszú, kétoldalt hajlékony műanyag pálcával erősített, térdkalácsnál párnázott térdszorító szerintem ideális megelőzéshez. Ezek gyógyászati segédeszköz boltokban 10-15 eFt / darab áron kaphatóak. A tépőzárral fixálható hasonló árú, van akinek az kényelmesebb. A következő lépcső, amiben lapos, csuklós fém merevítő is van, ezt azért korábbi sérülések miatt szokták használni, ez már inkább 15-20 eFt / darab. Én Ausztriában láttam idősebb nénit a sígatyára kívülről rácsatolt jó masszív fémbetétes térdrögzítővel is síelni, mondjuk én biztos nem vállaltam volna így be már a látvány miatt sem :) Nekem épp most amortizálódott le a jobb térdem, nem is részletezem, mit hozott ki az mri, szakadás, porcleválás stb., de 3 hét után egy jó erős műanyagpálcással tudtam már síelni. Na nem fekete pályán, hanem kéken és világospiroson, de működik a segédeszköz.
Előzmény: (nyugiba 203854)
kyoshozozo
153 élménybeszámolót írt
153
12 éve tag
2019.01.29. 22:42
En most kaptam kolcson egyet miutan meghuztam a terdem.
Nem is ez volt hanem az egyel "gyengebb" valtozata, de nekem nagyon sokat segitett meg ugy is, hogy az egyel kisebb volt meretben.
Hetvegen elmentem es vettem magamnak egy megfelelo meretet, azota is napkozben rajtam van es viselheto darab!
Előzmény: (nyugiba 203854)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2019.01.20. 23:47
Nem tudom, mitől "Decatlonos" típus. Gyógyászati segédeszközként ismerem az ilyen jellegű térdrögzítőket (kb. 35 éve használom) két-három típussal találkoztam, szerkezete, kinézete mindegyiknek azonos. A textil-anyagban lehet különbség - áruk recept nélkül 15-25 eFt. Reumatológus, vagy ortopéd orvos felírhatja, így 4-5 eFt-ból kiváló minőségű is kijön. Indokolt esetben kétévente írhatják fel, én mindkét térdemen használom. WFeri
P.S.: Közben én is láttam a hirdetést. Ránézésre nem néz ki rosszul, de:(!) térdhajlatban nagyon gyűrődőnek látszik (ennél profibbak a gyógyászatiaknál kaphatóak) - valamint nagyon oda kell figyelni a méretre! (Comb alsó harmadnál és a térd alatt kb 12-14 cm-nél a kerület ne legyen túl bő, sőt!.)
Előzmény: (nyugiba 203854)
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2019.01.20. 22:12
Sajnos gyenge a térdem. Szinte nincs keresztszalagom.
Egy ideje térdrögzítővel síelek. Sajnos kölcsönadtam és nem hozták vissza, ezért újat kell venni.
Tud valaki véleményt mondani erről a Decathlonos típusról:
https://www.decathlon.hu/terdvedo-strong-700-fekete-id_8335191.html#v688809
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.