Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Chopok dél és észak topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2019.03.24. 17:29
Igen, hóláncban is ő a legjobb.
Előzmény: (Tobi 205516)
Tobi
80 élménybeszámolót írt
80
17 éve tag
2019.03.24. 17:21
Tudod, én veled ellentétben ott voltam, átéltem. És teszem hozzá, eszembe nem jutna távolról megmondani a "tutit". Ahogy ítélkezni sem akarok.

A többi felvetésedre sem reagálok érdemben, mert nekem te egy olyan embernek tűnsz, aki mindig mindenkinél jobban tud mindent. A lehető legjobb tudásunk és szándékunk szerint jártunk el (és szerintem a többiek is, akik benne voltak a szerencsétlen sorozatban), ez ennyire futotta. A vitát a magam részéről lezártam.
Előzmény: (vau 205510)
vau
81 élménybeszámolót írt
81
13 éve tag
2019.03.24. 02:03
Végülis a hólánc nem más, mint 1 perc alatt fel- és leszerelhető szöges gumi, ami ráadásul kis helyet foglal a csomagtartóban...
Legközelebb, ha csúszós úton autózol felfelé vagy lefelé, rakj fel hóláncot, próbáld ki mit tud, és mit nem tud, és utána nyilatkozz, meg fogsz lepődni.

Az elektronika csak segít, de nem mindenható, a fizikát nem tudja átverni. Ha a gumi nem tud tapadni, lehet ott bármilyen ABS, az csúszik.

Ha havas az út, hideg van, és szerinted ez nem előjele annak, hogy az út csúszhat, nincs miről beszélni. Szerezz rutint havas úton, és majd meglátod.

Nem mellesleg ha jeges, szűk úton elakad az autó, a LEGUTOLSÓ dolog, ami eszembe jutna, hogy keresztben megfordítom kézzel. Ezzel egyből a teljes utat blokkoltátok, míg a hóláncszerelés, vagy óvatos letolatás csak a felét foglalja. Mondjuk a letolatás a leggyorsabb. Nagyon nagy szerencsétek volt, hogy nem belétek szállt ez a rakat autó.
Előzmény: (Tobi 205495)
Tobi
80 élménybeszámolót írt
80
17 éve tag
2019.03.22. 13:08
Szerintem ember nincs, aki úgy megy síterepre, hogy nem akar felmenni. :) Értsd meg, hogy semmi előjele nem volt, a nap sütött, derült volt az ég, az út nem csillogott, addig rendesen szórva volt. Előtte 200 méterrel esett 0 fokra a hőmérséklet. És szerintem hólánccal se jutottál volna fel. A hólánc az hóra van, nem tükörjégre. Oda a szöges gumi való.

Az utolsó felvonóért azért van némi értelme, ha csak úgy tudsz feljutni a 400 méterrel feljebb lévő szállásodra cuccokkal úgy, hogy nincs felvezető út oda...

A fentiek nevében nem tudok nyilatkozni. Az bizonyos, hogy 1990. óta járok síelni, legalább 30-szor voltam síelni, és hasonló utat eddig egyszer láttam, 1994/95-ben Újtátrafüreden, amikor visszacsúsztunk egy Ikarus 250-sel. De akkor még nem volt se téli gumi, se hólánc, nem is beszélve az ABS-ről, retarder és hasonlók.

Én se tudtam volna elképzelni, hogy ennyi elektronika mellett teljesen tehetetlen lesz mindenki. A hókotrón lévő hólánc hiányán egyetértek.
Előzmény: (vau 205485)
vau
81 élménybeszámolót írt
81
13 éve tag
2019.03.20. 13:59
Bárhol fel lehet rakni hóláncot. Raktam már föl Hockar-on a legmeredekebb kanyarban is, amikor megállt előttünk a sor, és nem bírtam elindulni. Hidd el, kevésbé zavaró, mint a fél óráig egyhelyben elkaparó autók, és gyorsabb mint a kézi keresztben átforgatás. Én ha fel akarok jutni, felraktam volna. Mondjuk utolsó felvonóért rohanni sincs sok értelme.
Havas út, már ezer bocs, de annyira nem hinném hogy meglepő kéne hogy legyen, ha csúszik. Nem kell feltétlenül csillognia, a sofőrnek éreznie kell, hogy esélytelen.
Tudom, könnyen okoskodok innen, meg ti legalább megúsztátok a bajt. Azért azon is meglepődnék, ha fennt a parkolóban ezek az autósok nem érezték volna, hogy tükör jég az út/parkoló. Sajnos az emberek hajlamosak spórolni a hólánc szerelésen, nem hajlandóak megtanulni, meg "vagányabb" dolog lánc nélkül. Pedig otthon 2 felrakás szárazon, és minden gyorsan megy a helyszínen is.
Azért azon a hókotrón is kellett volna hólánc, Ausztriában a helyi takarítógépeken egész télen hólánc van.
Előzmény: (Tobi 205483)
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2019.03.20. 13:52
Köszi Tobi! Egy volt rally versenyző barátom szerint ez az az eset, amikor nem tudsz mit csinálni az autódban. Mellesleg ezen a szakaszon hazaindulásnál én is oda szoktam csapni a lovak közé. Szerencsére csak csütörtök estére értem ki, mert péntektől síeltünk. Péntek reggel is még kicsit necces volt a feljutás. Mellesleg a vasárnapi síelés fantasztikus volt. Van még 3-4 hetünk a télből. Hajrá!
Előzmény: (Tobi 205483)
Tobi
80 élménybeszámolót írt
80
17 éve tag
2019.03.20. 09:58
Százas: igen, múlt hét csütörtökön történt, 16:00 és 16:05 között.

Vau: Ezen az útszakaszon nem tudtunk volna hóláncot feltenni. Túl szűk, túl meredek, ráadásul 200 méterre a céltól vagy, úgy, hogy semmi nem utal a jégre, csúszósságra, nincs kint a "Hólánc használata kötelező!" tábla. Ember nincs, aki 200 méterre a céltól megállt volna hóláncot szerelni, úgy, hogy két percünk volt elérni a leálló felvonókat. Ráadásul az út nem csillogott, semmi nem utalt arra, hogy jeges lenne. Nem is értettük először, hogy miért kapar az autó, szidtuk a vezetőt, hogy milyen téli gumi ez??

Mj620: A kozeles volt szerintem az egyetlen, aki tényleg nem az útviszonyoknak megfelelően vezetett, de ő is a féket taposta már legalább 150 méteren át, mire becsapódott.
Az utak mostanra már jók, vasárnap a +12 fok leolvasztott mindent. Jó síelést!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.