Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Szlovák autópálya és autóút tapasztalatok topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2019.05.09. 19:17
Miért kell játszani a hülyét?

Sajnos tudom, hogy egy többségi társadalmi jelenség az, miszerint a sebességhatárokat belépési sebességként fogják fel a felső korlát helyett, illetve tűréshatár koncepcióban vezetnek (addig nem büntetnek ugye...), tudatosan.
A rámászásról, felelőtlen előzgetésekről már ne is beszéljünk, bár azt talán kevesebben művelik.

Amennyiben hamarabb szeretne valaki egy helyszínre érni, akkor mondjuk áldozatot hoz érte azzal, hogy hamarabb indul. Nem bonyolult szempont, egy mentőgépkocsivezető "ars poteicája" volt, aki sok mindent megélt.

A felfogásod szerint tulajdonképpen nem kellenének sebességhatárok, amely kb. Mad Max üzemmódba kapcsolná a közlekedést, igaz már nem vagyunk ettől messze.

Abba már bele sem megyek részletesen, mert tudom, hogy még nagyobb többség szarik rá, hogy mennyivel nagyobb a környezeti terhelés is a gyorsabb hajtás esetén (holott pont a síelési lehetőségek megőrzése miatt is oda kellen figyelni ilyen részletekre).
Totál önzőek lettek az emberek, csak a saját piti érdekei vezérli a többséget. Meg lesz ennek a következménye, csak sajnos azt mindenki viseli/viselni fogja, függetlenül attól, hogy a "játszadozás" részese volt-e.

Persze magyarázhat az ember, mikor a jelenlegi társadlomnak kb. az autó a fétise, többet foglalkozik vele, mint a saját csaladtagjaival és legfőképp a következő generációk, élővilág lehetőségeivel.
Feltételezem, hogy a fórumba írogatók közöl kevesen gondolják úgy, mint én, hogy ha már "belerondítok a jövőbe" a síelés által okozott túlzott környezeti terheléssel, akkor legalább megpróbálok a hétköznapokban a tárdadalom szempontjából kevésbé energiafaló, illetve terület/időfoglaló üzemmódban élni (pld-ul: tömegközlekedés, gyaloglás, kerékpár). Csak remmélni tudom, hogy nem egyedüli személy leszek ezzel a véleménnyel.
Előzmény: (BAnna 205774)
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2019.05.09. 16:47
Nem értelek.

"Megvettem az éves jegyet, pedig nem tudnák behajtani a büntetést." Ezt szerintem nem lehet másképp értelmezni. De kíváncsian várom a te véleményedet.
Előzmény: (BAnna 205774)
BAnna
18 élménybeszámolót írt
18
8 éve tag
2019.05.09. 15:26
Kedves bouquetk!

Kíváncsian várom Tanárbácsi szövegértésedre adott osztályzatát.

Szerintem Te olyan sokat jársz Ausztriába, hogy a magyar nyelv értelmezés már gondokat okoz.:-) Szerinted komolyan azt jelenti a Tanárbácsi 1. mondata, amit a Te 1. mondatod magyaráz?

Sajnos vége a szezonnak és ilyenkor már nem a síterepen erősködünk egymással, ebbe szálltam bele én is...kéretlenül.

Kis Kovinak:

Szerinted, ha csak 130-al megy, akkor nem veszélyeztet, de ha e fölött, akkor már balesetveszélyes? Vagy ezt meg én értelmezem helytelenül?

Bocs, hogy nem bírtam ki!
Előzmény: (bouquetk 205772)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Sanci532
78 élménybeszámolót írt
78
14 éve tag
2019.05.09. 11:51
Nem kotekedesbol irom de szerintem nagyon elegedet lehetel hogy rendes rendorbacsikra talaltal es csak 20 eurot kaptal mert normal esetben 50 euro a bunti. es csak figyelmeztetes mostanaban egesz szlovakiaban nagy a vadaszat a gyorshajtok ellen igy erdemes betartani a sebesseget.
Előzmény: (százas 205769)
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2019.05.09. 08:12
Kedves Tanárbácsi!
Nem azért veszünk jegyet, mert megbüntetnek, hanem mert ez az ára a használatnak. Mint ahogy nem azért nem lopunk a boltból, mert elkapnak. Vagy Te nem ezt tanítod?
Előzmény: (százas 205769)
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2019.05.08. 19:52
Megvettem az éves jegyet, pedig nem tudnák behajtani a büntetést. Mégis kevesellették, mobil autóval kivettek a pályáról, mert nem átallottam 145-tel menni. (20 Euro-t fizettem) Anyagilag semmi, érzelmileg bántó. Megéri nekik? Országimázsból elégtelent ad a tanárbácsi!
Előzmény: (Sanci532 205747)
Sanci532
78 élménybeszámolót írt
78
14 éve tag
2019.05.03. 22:48
Szia en Kassai vagyok es igen kell matrica arra a 12-14 km szakaszra en meg nem utaztam rajta de ugy tudom hogy a matricakat rendor furgonbol szoktak ellenorizni mivel meg itt nincsen kiapitve a megfigyelo kapu igy ha nemvoltak utkozben rendorok akkor megusztad.
Előzmény: (sbalint12 205732)
sbalint12
1 élménybeszámolót írt
1
4 éve tag
2019.04.23. 10:21
Sziasztok a következővel kapcsolatban kérném segítségeteket, tapasztalataitokat:
2019.04.18.
Csütörtökön mentem Budapestről Kassába. Tornyosnémetinél vitt rá az E71 es út az R4es Szlovák autópályára, amire számomra nem volt egyértelmű, hogy kell e matrica. Nyilván lehettem volna jóval elővigyázatosabb, és körültekintőbb, de végül matrica nélkül tettem meg azt az utat Kassáig és vissza Magyarországra. Olvastam több különböző változatot a büntetési eljárásról, de a legtöbb 2-3éves info volt. Tudjatok e esetleg, hogy legrosszabb esetben mire számíthatok? Vagy még mindig nem küldik ki a büntetéseket külföldieknek? Lehet e a büntetést enyhíteni: pl 1 héten belül veszek egy éves matricát? Illetve létezik, hogy nem fotóztak le? Semmi megfigyelőegységet nem láttam az út mentén azért is mentem visszafelé is arra + gondoltam hogy nagyon rövid szakasz esetleg nem is kell.
A válaszokat előre is köszönöm şzépen.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.