Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Időjárás Ausztriában topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
csabeszka
285 élménybeszámolót írt
285
14 éve tag
2019.10.22. 19:29
Arra azért kíváncsi volnék Golo (vagy bárki hozzáértőbb), hogy mit gondolsz arról, hogy ha 5-6 év múlva napfolt maximum lesz + folytatódik a globális melegedés + bekapcsolódik az El Nino (Nina) jelenség milyen nyarak (állandósuló 40 fok) és milyen telek (1000-1500 méter közötti sípályák teljes ellehetetlenülése) lesznek???
Előzmény: (golo 206165)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2019.10.20. 23:21
Az elmúlt hónapok szinte mind pozitív hőmérsékleti rekordokat döntöttek, akkor miért pont az október lenne a kivétel? Hahó, aki még nem vette volna észre, vagy nem hisz benne, ez már Az Éghajlatváltozás, nincs mese!
Én úgy vagyok ezzel az őszi várakozással, hogy minél később jön meg a hideg, annál jobb. Mert azután úgyis a meleg fog jönni, sajnos.
Emlékszem 1986 októberére is, ami ugyanilyen meleg volt. (Persze, mert rövid ujjú ingben söprögettem a falevelet a laktanya udvarán):
https://www.wetterzentrale.de/reanalysis.php?uur=1200&var=5&nmaps=24&map=1&model=cfsr&jaar=1986&maand=10&dag=17
Azután pedig tudjuk, hogy mi lett... 1987. Azóta sem volt ilyen. Valószínűleg már nem is lesz.
De reménykedni azért lehet. Hogy még egy párhuzamot is mutassak, akkor ugyanígy napfolt-minimum volt, mint most:
https://www.severe-weather.eu/long-range-2/winter-19-20-statistical-outlook-solar-cycle-enso-fa/
Persze ez csak egy a sok befolyásoló tényező közül, ami kihat az időjárásra. Viszont, statisztikailag, ez hidegebb és csapadékosabb telet (negatív NAO/AO) jelent a középső szélességeken, itt Közép-Európában. Az elmúlt 2 tél elég jó volt ebből a szempontból. Talán még egy harmadik is belefér.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.