Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2019.11.19. 11:02
Szerintem.
A léc jól fog viselkedni, azzal semmi probléma, Neked lesz küzdelmesebb. Jópárszor mentem agyonra túrt itthoni pályákon és Semmeringen is késve érkezve az Atomic ST-mel (160 cm, R=12, 119 65 101) és jól lehetett vele menni, semmi gond nem volt. Kemény léc, simán áttöri magát a buckán. Csak. Amikor az esti síre leratrakoltak és rámentem elsőnek a biliárd asztal simaságú pályára, akkor mutatta meg magát mit tud igazán a léc. Tehát nem az a különbség, hogy ne lenne jó máskor is, hanem az, hogy Ő ekkor jóval nagyobb élvezetet tud mutatni. Míg egy All round léc (pl enyém Atomic vario S, 164 cm, R=14, 119 73 104), amivel kisebb erőlködéssel mész a gödrös túrt havon, itt csak egy közepes léc marad.
Én mindig asszerint variálom, hogy éppen mit bír a térdem. Ha bevállalom a küzdelmet a szlalom léccel a buckán, lehet bánja a térdem egy idő után, de lehet egy-egy nagyon jó pillanat is. Ha viszont nyugisabb napra készülök, viszem a Variót.
Előzmény: (syorg58 206411)
syorg58
128 élménybeszámolót írt
128
16 éve tag
2019.11.19. 10:13
Pont ezt a lécet (salomon x max x12) néztem ki én is magamnak. 177 cm 90 kg vagyok, 60 éves, tehát már kinőttem a száguldozásból, de azért néha szeretem a sebességet. Jó közepes síelőnek tartom magam (piros pályán jól érzem magam, de a feketén is lejövök, ha muszáj). Ami visszatart ettől a léctől, hogy kifejezetten pályasíként árulják, viszont sokszor (főleg itthon) a pályaviszonyok nem kifejezetten biliárdasztal simaságúak, tehát vajon hogy viselkedhet ez a léc összetúrt, frissen hóágyúzott pályákon?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.