Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2019.11.20. 11:20
Esetleg Fun carving? Nem tudom. Írnak róla mindent vegyesen, itt egy érdekes részlet:
https://www.snowmagazine.com/ski-gear/955-skis/salomon-x-max-x12-2016-17
The various lengths provide a different turn radius, with the shorter skis favouring a shorter, slalom style of turn and the longer models, inclined towards a GS feel. The 73mm waist remains the same throughout and a mild tip rocker provides that extra ease into the turn - an almost obligatory feature for this style of ski now, but highly effective here all the same.
If you want to try the range out but not sure about the level to suit you then the X10 version might be a good starting point, or if you're not yet fully carving turns and looking to improve then X8 could work for you - the X6 great if you're progressing and looking to purchase your first ski.
Előzmény: (syorg58 206414)
syorg58
128 élménybeszámolót írt
128
16 éve tag
2019.11.19. 11:53
A geometriája alapján akár all round is lehetne 160 cm: 120-73 - 103, 13-as rádiusszal.
Előzmény: (TZoli 206412)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2019.11.19. 11:02
Szerintem.
A léc jól fog viselkedni, azzal semmi probléma, Neked lesz küzdelmesebb. Jópárszor mentem agyonra túrt itthoni pályákon és Semmeringen is késve érkezve az Atomic ST-mel (160 cm, R=12, 119 65 101) és jól lehetett vele menni, semmi gond nem volt. Kemény léc, simán áttöri magát a buckán. Csak. Amikor az esti síre leratrakoltak és rámentem elsőnek a biliárd asztal simaságú pályára, akkor mutatta meg magát mit tud igazán a léc. Tehát nem az a különbség, hogy ne lenne jó máskor is, hanem az, hogy Ő ekkor jóval nagyobb élvezetet tud mutatni. Míg egy All round léc (pl enyém Atomic vario S, 164 cm, R=14, 119 73 104), amivel kisebb erőlködéssel mész a gödrös túrt havon, itt csak egy közepes léc marad.
Én mindig asszerint variálom, hogy éppen mit bír a térdem. Ha bevállalom a küzdelmet a szlalom léccel a buckán, lehet bánja a térdem egy idő után, de lehet egy-egy nagyon jó pillanat is. Ha viszont nyugisabb napra készülök, viszem a Variót.
Előzmény: (syorg58 206411)
syorg58
128 élménybeszámolót írt
128
16 éve tag
2019.11.19. 10:13
Pont ezt a lécet (salomon x max x12) néztem ki én is magamnak. 177 cm 90 kg vagyok, 60 éves, tehát már kinőttem a száguldozásból, de azért néha szeretem a sebességet. Jó közepes síelőnek tartom magam (piros pályán jól érzem magam, de a feketén is lejövök, ha muszáj). Ami visszatart ettől a léctől, hogy kifejezetten pályasíként árulják, viszont sokszor (főleg itthon) a pályaviszonyok nem kifejezetten biliárdasztal simaságúak, tehát vajon hogy viselkedhet ez a léc összetúrt, frissen hóágyúzott pályákon?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.