Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.02.24. 09:26
Hogy magamnak válaszoljak, néhány gondolat. :D

Szombaton reggel korán érkeztük meg Eplénybe. (Visegrág zárva, így ide vezetett az utunk). Még mentek a hóágyúk. -1, -2 fok körül volt. A nap éppenhogy felkelt. Épp ideális.

Gyors bejelentkeztünk az oktatásra, majd irány a kölcsönző. Az oktató a megbeszélt időpontra ott volt, rendkívül kedvesen terelgetett bennünket a pálya felé. Bemelegítés után az első csúszás, majd további, és sokadik. Közben türelmesen figyelt, és magyarázott, javítgatta a hibákat. A két óra csúszás végére kellemesen elfáradva, de fejlődve, és élményekkel gazdagon mentünk tovább. Nekem ő volt a negyedik oktató, aki a síelés alapjait oktatta, de maximálisan elégedett voltam. A magyarázat érthető volt, a figyelem türelmes, a feladatok végrehajthatóak, a terhelés fokozatos, és elviselhető. Maga a tanpálya - bár sok tapasztalatom nem volt - azt hiszem nagyon jó. Ami hibát feldeztek fel rajta, azonnal javították.

A sztori egy érdekes tapasztalattal is zárult. Ahogy álltunk a pálya tetején, bevárva a többieket, egyszer hangos puffanás, csattanás. Oldalra nézve egy férfi feküdt a földön, rögtön a tanpálya kerítésének tövében. Ahogy utólag kiderült, szerencsételen a nagy pályán lezúgva elvesztette a kontrollt a sebesség felett, elesett, és így csapódott be oda. Szerencsére nem ütött el senkit, és nem történt nagyon komoly sérülés.

Folyt.köv. a következő szezonban! :D
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.01.22. 09:51
Köszönöm a választ, megfontolom.

Visegrád is elérhető közelségben van, így nem jelentene problémát ott elkezdeni a hóval ismerkedést.
Előzmény: (RM 207723)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.01.22. 09:14
Mi régebben gyereknek vettünk magánórát Eplényben és Visegrádon is. Jó volt mind a kettő. Fejlődött a pici.

Ha már stabilan kanyarodsz műanyagon, megállsz ... lehet érdemes lenne először Visegrádot kipróbálni egy privát órával. Ott 13e + 3e (oktatás + pályahasználat) ha jól látom. Eplényben ugyanez 20e+min6e hétvégén. Biztos, hogy le tudsz jönni a kényelmesen a "nagy liftről"? Valószinüleg igen, de egy oktató csak akkor fog felvinni, ha 100% tuti.

Szerintem ha Visegrádon szépen "pörögsz", akkor már nyugodtan mehetsz Eplénybe.

Mátraszentistván is drága emlékeim szerint, de nekik van egy tárcsás liftjük ahol relatíve "nagyobb" pályán fel tudják mérni, hogy mennyire megy a csúszás ... Ott jobban megvan a fokozatosság.

Eplény: baby pálya vagy ülős lift / csákányosok
MSZI: baby pálya -> tárcsás lift -> ülős lift
Visegrád: baby pálya -> tolókaros liftek

Abszolút kezdő pálya 20-50m: baby pálya
(mindhárom helyen van)
Kezdő pálya ~200m: tárcsás lift, tolókaros liftek
(Visegrád, MSZI)
Hosszabb pálya 1+km: ülős lift / csákányosok
(MSZI / Eplény )

Megj.: Eplényben Noémit tudom ajánlani mint oktatót. :-)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2020.01.15. 15:49
Olvass vissza a fórumban, érdemes
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.01.15. 14:57
Kérdésem:

Van valakinek tapasztalata Eplény síoktatás tárgyában? Műanyag pályán a gyakorlás/tanulás folyamatos, de nyilván szeretném kipróbálni havon is. A legközelebb nekem Eplény esik, ott szeretném az első lépéseken havon megtenni.

Ha néhány "jó tanácsot" kaphatnék, hogyan érdemes, nyilván oktató társaságában, elkezdeni!

Köszönöm!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.