Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a 3 völgy: Val Thorens, Les Menuires, Meribel, Courchevel topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
JobaRob
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2020.02.24. 13:06
Mi idén január közepén voltunk Orellében, semmilyen dugó nem volt sehol... ha kocsi általi dugókra gondol(sz), az Albertville-től mindent érint (de igazából hazaúton szokott lenni, szombaton).
Megvettük egy napra a kiegészítőt és átmentünk Courchevel leges légvégéig. Ott is és Meribelben is minden második lifttel felmentünk, ennek ellenére nem kellett nagyon rohanni.
Tömörödés két helyen volt (sível a liftnél):
-Val Thorens-Meribel átkötő liftnél reggel, ahol ülős és kabinos is van (3 Valeees) az ülős bedöglött, de még időben átálltunk kabinosra.
-Meribel felső központjában (Meribel Mottaret), mert tetű lassú a kabinos
-Lefele meg a Lac De la Chambre pályán, de mivel egy kék pálya, a szélső egy méteren el lehet húzni.
Szerintem a Thorens-Meribel átkötőt csak akkor lehet megúszni, ha valaki Thorensben lakik (mi az első lifttel jöttünk fel Orelléből), a másik két dugeszt meg lehet úszni, ha Meribelben először a Thorens felöli pályákon megy valaki végig és csak dél körül megy le teljesen a Meribel völgybe.

Majd teszek fel az útvonalról csiganyálat, de még éppen kérem el utastárstól.
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2020.02.09. 12:41
Kedves nagy rutinnal rendelkező Val Thorens-látogatók!
Márciusban elsőként keressük majd fel ezt a síterepet. Aminek tudtam, részletesen utánajártam, DE! Az ideális beérkezési idővel kapcsolatban kevés az információ. (9 személyes kisbusszal megyünk.)
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Ebben a videóban is felhívják a figyelmet a kialakuló méretes dugókra, de megoldást nem javasolnak.
Kérdésem, hogy tudtok-e javasolni beérkezési irányt és időpontot, ahonnan és amikor ezeket a dugókat nagy valószínűséggel el lehet kerülni?
A segítséget előre is köszönöm!
U.I.: Azzal nincs probléma, hogy valahol várakozni kell a szállás elfoglalásáig
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.