Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Koronavírus-járvány topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.02.25. 12:43
"Municipalities under quarantine" - ez a táblázat mutatja, hogy hol vzettek be karantént a wiki oldalon. Piros az, ahol volt regisztrált beteg ... Karantént csak Milánótól délre és Velencénél vezettek be eddig.
Előzmény: (TZoli 208634)
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2020.02.25. 12:16
Veneto is érintett, de kevésbé, mint Lombardia.
Előzmény: (TZoli 208634)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2020.02.25. 11:44
Az a baj, hogy nem tudom melyikek ezek az utóbbi hívatkozásban érintett tartományok, de a wikipédiás térkép a mai adatok alapján jól beszinezte a Dolomitokat. Ezek már nem Milánótól délre, hanem észak-észak keletre vannak. Ez komoly?
Előzmény: (RM 208625)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.02.25. 08:53
A konzuli szolgálat ajánlását mindenképpen érdemes figyelembe venni utazás előtt:
https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?olaszorszag

Eddig a fertőzések Velence környékén és Milanótól délre voltak. Karantént is ott vezettek be. ( https://en.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_outbreak_in_Italy )
Előzmény: (Sörapu. 208579)
otapi
23 élménybeszámolót írt
23
16 éve tag
2020.02.24. 09:50
Előrebocsájtom hogy nem vagyok szakértő, de az hogy az olaszok egy kisvárost, valamint az osztrákok az olaszországból érkező vonatokat lezárták egy "csettintéssel" az elég intő jel. Attól tartok hogy elég ha egy gyanús beteget regisztrálnak egy síterepen (vagy a közelében) akkor egyből le is zárják azt két hétre. Meg az is nagyon benne van a levegőben, hogy akár a határokat is lezárják, nem csak a vonatközlekedést országok között.
A jelen helyzetben eléggé lutrinak tűnik hol bukkanhat fel egy következő gócpont, ez a Milánó melletti is elég váratlan volt.
Úgyhogy igen, én is tanácstalan vagyok, még 3 napom van hogy lemondjam március közepi osztrák sielésünket. Ha még az odautazás előtt kiderül az még nem is olyan nagy gond, legfeljebb nem megyünk, de ha éppen ott vagyunk amikor lezárják a környéket (vagy visszafelé az oszták/magyar határt) azért az elég gáz lehet.
Előzmény: (Sörapu. 208579)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2020.02.24. 08:56
Egyre aggasztóbb hírek érkeznek Olaszországból, melynek síközpontjai honfitársaink körében is méltán élvez óriási népszerűséget. Az első olaszországi fertőzés még csak pár hete bukkant fel, de már több tízezer embert zártak karanténba, sőt már egy magyar iskoláscsoportot is elkülönítettek itthon a vírusra hivatkozva.
Abszolút laikus vagyok és gondolom sokan vannak még így ezzel rajtam kívül.
Tervezgetjük a tavaszi sízéseket, de van egy nagyon rossz érzésem ezzel az üggyel kapcsolatban. Nem akarom hozni itt az összes friss hírt, de ha felfüggesztik a vonatközlekedést országok között, ahhoz már nincs messze a teljes határzár sem. Mi a magunk részéről nem tervezzük Olaszországot, de kérdés, hogy megáll-e a járvány terjedése, az országon belül? Milyen intézkedések várhatóak az osztrákoknál vagy a franciáknál, vagy akár itthon? A síközpontok pedig igencsak rizikós helyek egy esetleges járvány terjedésének szempontjából, hiszen sok ország síelői találkoznak pályán, pályán kívül, liften, hüttében.
Nem ördögöt akarok a falra festeni, inkább várom, hogy van-e a fórumozók között, aki szakértőnek mondhatja magát, esetleg nagyobb a rálátása az ügyre az átlagos júzereknél.
Jó lenne tudni mire számíthatunk, várható-e világjárvány, olyan amin esetleg nehezen lesznek túl a szakemberek.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.