Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Obertauern topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2020.02.26. 18:36
Megkövetek minden Edelweissalm hütte rajongót, én az Edelweiss lift alsó állomása melletti hüttére gondoltam, aminek bizonyára más a neve. A fenti hütte valóban hangulatos ;)
Előzmény: (botiati75 208677)
botiati75
35 élménybeszámolót írt
35
9 éve tag
2020.02.26. 09:17
Az Edelweiss hütte fent van a felvonó tetején! És nem hangulatos? Nem voltál ott 15h után! :-)
Előzmény: (Hogwash 208633)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2020.02.25. 14:14
Köszönöm, megnézzük a Hochalm hüttét is :)
Hűha, akkor azt nem jól gondolom, hogy ha felmegyek a 18-as Edelweissbahn felvonóval és lecsúszok (vagy valahogy át botozom magam) a 12a pályán, akkor a 12-es Angerbahn felvonó aljára kerülök? Vagy az a másik irányba lejt? Kár, hogy nincs rajta egy nyilacska :(
Igen, ezért is külön köszönöm a tanácsaidat, mert tapasztalat nélkül ezeket elég nehéz megítélni :)
Előzmény: (Hogwash 208633)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2020.02.25. 11:04
A Hochalm hütte az élőzenés. Az Edelweiss hütte lent van a völgyben, nem kifejezetten hangulatos. Ahol mondod, ott nem meredek a 3a, pár méter a felvonóból kiszállva az Edelweiss teteje, de a 12a az visszavisz az Angerbahn aljába, ha lehet egyáltalán aljának nevezni, mert az egy vizszintes lift, a 12a pálya ennek megfelelően tök lapos, azt se tudja rajta az ember hogy jön, vagy megy. Viszont az Angerbahnhoz is meg kell érkezned valahogy, az pedig csak a 4a piroson keresztül lehetséges, aminek a teteje elég betyáros, az alján pedig nagyon kell hasítani, hogy elérd a liftet. Térkép alapján nem igazán lehet belőni ezeket a dolgokat, ezért jó, ha olyanok adnak tanácsot, akik sose jártak arra :)
Előzmény: (tibma 208630)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2020.02.25. 10:04
Köszönöm, átgondolom.
A 3a-nak nem a legtetejére gondoltam, hanem arra a szakaszra, ami a 12-es lift felérését követően összeköt a kék 12a vagy 18a pályákkal. Az csak egy rövidke résznek tűnik, persze ha szemétledobó érzésem van, akkor az rövid ideig is elég szörnyű :)
Köszönöm a konkrét tippeket, a 10a mindenképp tervben van.
A hangulatos, élő zenés hütte az Edelweiss hütte? Vagy valamelyik másik? :)
Előzmény: (Hogwash 208628)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2020.02.25. 09:37
Én a helyedben nem erőltetném mindenáron a kört, van benne meredek is, meg egy csomó unalmas átkötő is. Ráadásul ha nem akarsz sokat botozni, akkor pár helyen ugyancsak meg kell engedni a léceket, ami - saját elmondásod alapján - nem az erősséged. Az általad említett 3a teteje példának okádék kifejezetten kellemetlen: egy szemétledobó szűk kanyarba torkollik, amit újabb szemétledobó követ, szóval meredek és általában baromi buckás. Általában tömeg is van, zúdulnak lefelé a népek, nem nagyon lehet vízszintesen síelgetni... Szerintem sokkal jobban járnál, ha vagy az Edelweiss felvonó melletti kékeken, vagy a Hochalmbahn melletti pályán csuszinkáznál. A Hochalm ráadásul fent van a hegyen, szép időben csodás, és a lankás pálya mellette olyan széles, mint amilyen hosszú egy átlagos csehszlovák pálya. Említettem már a hangulatos hüttét élőzenével? Lehet, hogy megszereted a sít, míg a körbekínlódás nem biztos, hogy segít ebben ;)
Előzmény: (tibma 208624)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2020.02.25. 08:09
Köszönöm a biztató szavakat, nagyon kedvesek vagytok!
A felessel az a baj, hogy ha egy biztosítási eseményre kerül sor, ne adj Isten helikopteres mentésre, az ugye elég drága feles lenne, mert ha jól tudom, ilyenkor a biztosító nem fizet. Vagy ez még nem számít alkoholos befolyásoltságnak? :)
Majd jövök a beszámolóval :)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.