Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2020.02.27. 20:59
A sícipőt sem kellene kihagyni, nemcsak a léc választáson múlik minden!
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2020.02.27. 20:28
Szia!

A magasságod és a testsúlyod alapján min. 10 cm-rel hosszabb (160 cm), de a modernebb lécek estében akár még hosszabb (165, esetleg 170 cm) léccel lenne érdemesebb próbálkoznod.
Javaslom kölcsönözz egy min. középkategóriás modernebb lécet 160 cm tartomány körül és akkor meglátod, hogy miképp állsz rajta.

Én pár cm-re alacsonyabb vagyok és 85 km körüli súllyal rendelkezem. Egy 170 cm-es modernebb, komolyabb kategóriájú használt lécre tértem át nem rég (addig max. 165 cm-es lécem volt) és hatalmasat javult a síeléssel kapcsolatos élményem.
Szóval a 150 cm szerintem Neked nagyon pici és a jobb kategóriájú, modern lécek is nagyon sokat tudnak dobni az élvezeti faktoron.
Lengyel István
42 élménybeszámolót írt
42
8 éve tag
2020.02.27. 19:31
Üdvözlök Mindenkit!

Én is kérdeznék a tapasztaltabbaktól. Néhány éve kezdtünk családilag síelgetni, abszolút kezdőként, oktatóval. Párom és fiam is már szépen nekem megy nehezebben illetve lassabban. Persze lehet bennem van a hiba, nem merem jobban "ereszteni". Valahogy nem érzem elég stabilnak a lécem futását. Jelenleg egy Atomic sl11 lécem van, 150cm-es nem mai darab de jó állapotú. 182cm magas 95-96kg vagyok. Érdemes lenne más fajta léccel megpróbálnom? Vagy szimplán bátorság kellene még hozzá...

Válaszokat előre is tisztelettel köszönöm!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.