Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2020.03.26. 17:58
Akkor szerintem fogadd el azt a tényt, hogy nem vagyunk egyformák. Egyik ember tud a másik ember nem tud. Ha kategorikusan állítasz ilyesmiket, akkor könnyen ellentmondásba fogsz keveredni.

Nekem igenis sikerült már többször is alapos átgondolással és sok töprengéssel rájönnöm, hogy mi legyen a legcélszerűbb legközelebbi változtatásom a síelésemben.

És azt is el szeretném mondani neked, hogy rengeteg olyan tanácsokat kaptam sítanáraimtól, ami számomra egyáltalán nem vált be. Például, még kezdő szinten voltam, mikor több sítanárom is azzal a tanáccsal jött, hogy húzzam a léceket közelebb egymáshoz. Mikor ezt megtettem, egyből éreztem, hogy elbizonytalanodok és pár perc múlva, újra szétmentek a lécek egymástól, akaratom ellenére is. Mikor a második sítanár sem tudott semmi magyarázattal vagy ötlettel szolgálni, kénytelen voltam rájönni magamtól. De sok más példával is szolgálhatok ezen kívül is.
Előzmény: (- Marky - 209100)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2020.03.26. 15:46
"Mondjuk például, hogy ez helyettesíthető a saját síelésünk videójának saját elemzésével és profi síelők videóival is összehasonlíthatjuk ezeket. Lelassítva, sokszor megnézve, jól átgondolva, hogy milyen változtatások lehetnének a legcélszerűbbek számunkra.
Nem azt állítom, hogy ez a legjobb megoldás, csak azt, hogy ez teljesen elképzelhető."

én ezt sokszor próbáltam, és számomra elképzelhetetlen, ugyanis hiába látom a különbségeket saját magam, egy valaki hiányzik: aki rávezet arra, hogy jussak el egyik pontból a másikba. Részsikereket persze érhet el az ember, de messze nem egyenértékű a két módszer.
Előzmény: (JaniJuli 209095)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2020.03.26. 13:09
Én nem próbálok belemagyarázni semmit abba amit írsz, hanem pont annak a mondatodnak állok ellen, amit írsz.
Amit te tényként adsz elő, mármint hogy szükség van a külső szakértő segítségére, mert ha nem értek ezzel egyet akkor nem értek a síeléshez, vagy a síoktató szakmához, ezt én visszautasítom, méghozzá határozottan.

Mondjuk például, hogy ez helyettesíthető a saját síelésünk videójának saját elemzésével és profi síelők videóival is összehasonlíthatjuk ezeket. Lelassítva, sokszor megnézve, jól átgondolva, hogy milyen változtatások lehetnének a legcélszerűbbek számunkra.
Nem azt állítom, hogy ez a legjobb megoldás, csak azt, hogy ez teljesen elképzelhető.
Kár, hogy nem tudod értelmezni amit írtam. Ez csak alátámasztja az előző mondatot.
Amit viszont Te ténynek állítasz, nem támasztod alá semmiféle használható érvvel.
Előzmény: (Lackó 209080)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2020.03.24. 20:28
Ez az.
Előzmény: (Lackó 209080)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2020.03.24. 20:01
Nem csodálkozom, hogy "ellenállsz".
De kérlek ne magyarázz bele mást abba, amit leírtam, mint ami valóban benne van!

Amit én írtam, az arról szól, hogy a síelés tanulásában szükség van külső segítségre. Is. meg önképzésre. Is. De szükség van a külső szakértő(!) segítségre, ez tény.
Aki ennek az ellenkezőjét állítja, az nem ért a síeléshez vagy a síoktató szakmához.

Az írás többi része pedig, amiben arról értekezel, hogy bár a tanuló -nyilván önként- elment síoktatásra, de amit az oktató mond neki, azt ő jobb, ha szelektálja, ez számomra értelmezhetetlen.
Előzmény: (JaniJuli 209056)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2020.03.21. 10:35
Ha úgyis egy jó sítanárt szeretnél fogadni, szerintem jó ötlet jelentkezni egy sítáborba, ahol több nívót is tanítanak egyszerre. Itt van például az Ozone skiing (Ozsváth Miklós) vagy a G2S síiskola, ahol müanyag pálya is van.
Előzmény: (eviktor 208602)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2020.03.21. 10:28
Én ellenállok annak a véleménynek, hogy csak sítanárral lehet fejlődni.
Szerintem minden tanulás abból áll, hogy az ember tanítja saját magát, néha egyedül, néha valamiféle külső segítséggel.
Például, ha a sítanár ajánl valami változtatást neked, akkor te ezt vagy elfogadod vagy nem, azaz eldöntöd, hogy neked ez mennyire lehet fontos pont most. Meglehet, hogy az a véleményed, hogy esetleg egy korábbi, vagy egy későbbi, jövőbeli időpontban ez a tanács jobban illik hozzád, mint pont most, a te jelenlegi színvonaladnál.
Előzmény: (Lackó 208607)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2020.02.24. 19:02
"...nem mindig úgy néznek ki a mozdulatok, mint ahogy én azt érzem"

Így van, ezért is kell kísérletezni, videózni, elemezni, emiatt is kell egy külső jó szemű valaki.
"A síelést külső szakértő segítség nélkül nem lehet megtanulni." Anno az oktatói tanfolyamon nekem ez volt az egyik első dolog, amit megtanítottak. És tényleg így van.
Előzmény: (eviktor 208602)
eviktor
27 élménybeszámolót írt
27
12 éve tag
2020.02.24. 13:56
Köszönöm a válaszaitokat! Igyekszem minél hamarabb egy jó oktató segítségét kérni, de lehet hogy már csak a következő szezonban lesz belőle valami. Az is kicsit gondot okoz, hogy általában egyedül jarok síelni, ezért felvételek sincsenek, pedig jó lenne látni kívülről is, mivel nem mindig úgy néznek ki a mozdulatok, mint ahogy én azt érzem.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.