Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2020.03.27. 13:04
A mélytehermentesítés szó számomra új. A kompresszió kifejezést használja Ozsváth Miklós, Pásztori Gábor, akikkel már többször síeltem együtt az utobbi években, és angolul is így hívják.

Viszont az nem egyértelmű számomra, hogy mit kéne óvatosabban fogalmaznom.

Az alulsó soraiddal egyetértek, soha nem is állítottam mást.
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2020.03.27. 12:51
+1


Azt szoktam mondani, amit a síelő belülről gondol a símozgásáról és ami kívülről látszik, legtöbbször köszönő viszonyban sincs egymással, ezért kell a szakértő, külső szemlélő.
keskesonka
180 élménybeszámolót írt
180
16 éve tag
2020.03.27. 10:32
na ezt így még nem hallottam a melytehermentesitesre magyarul, de köszonom a magyarázatot.

mondjuk amúgy Csaba videója alapján valószínűleg neki sem okozna nehézséget pl egy osztrák oktatói első szint, lehet egy picit óvatosabb foglamazas nem ártana.

az oktatói kérdésről az a véleményem, hogy atlag síelő magától egész kivételes esetekben fog egy bizonyos szintnél továbbfejlődni. és ha esetleg tovább is fejlődik, akkor ez a folyamat (egy jó) sioktatoval nagyon leroviditheto. nem véletlen hogy a nemzetközileg legjobb oktatók is néha osszejarnak workshopolni és feedbacket kapni. egyébként pedig megfigyelhető hogy azok akik konzekvensen járnak oktatohoz sokkal rövidebb idő alatt sokkal jobban fognak síelni. pl ismerek nehany olyan holland, angol gyereket aki par éve síel (egyébként oktatók, és sokat sielnek naluk jobb oktatokkal) és nagyságrendekkel jobban mennek, mint pár évtizedek óta síelő önmagát fejlesztő ismerősöm.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.